Diğer
  Ana SayfaGüzellikŞimdi sarkanları kaldırma zamanı

  Şimdi sarkanları kaldırma zamanı

  -

  Siz ne kadar fazlalıkları ve selülitleri örtmeye çalışsanız da onlar size inat sürekli görünüyorsa, nereye gitseniz sanki tüm güzel vücutlu kadınlar sizin etrafınızdaymış hissine kapılıyorsanız yalnız değilsiniz. Bu durumda yapmanız gereken şey ise kara kara düşünmeyi bir yana bırakmak, güzel vücutlu kadınlardan nefret etmeyi unutmak ve bir an önce önlem almak!

  Fazlalık kalmasın
  Basen çıkıntısı, popo düşüklüğü, bacak içi gevşekliği ve diz üstü ödemleri, mide ve karın sarkmaları, bel kalınlığı, kalça çıkıntısı, kollarda selülit ve sarkmalar, sırt fazlalığı, çene, yüzde lifting ve göz altı torbaları için kullanılan yöntemlerden biri de High Care. Bu yöntem vücuda elektrik akımı, ısı vermeden basınç sistemiyle çalışıyor. Yöntemi uygulayanlardan Güzellik Uzmanı Şule Öztürk Kara, “Yöntem ısı vermediği için varis, kılcal damar ve dolaşım bozukluğu olanlara da uygulanabiliyor. Sistem uygulanırken birbirinden farklı ancak birbirini destekleyen ve tamamlayan altı farklı cihaz kullanılıyor. Paket programlar toplam 15 seanstan oluşuyor ve haftada iki veya üç kez kişiye özel olarak programlanıp, uygulanıyor” diyor.

  Kullanılan aletler:

  VACU-STYLER: Özellikle selülit ve akut lenf dolaşım bozukluklarının tedavisine yardımcı oluyor.

  SPM-VACUPRESS: Hücreleri aktive ederek dokunun derinliğindeki enerjiyi açığa çıkarmayı, vücutta dopalanmış yağları çözmeyi, cildin sıkılaşmasını ve pürüzsüzleşmesini sağlamayı amaçlıyor.

  SLIDE-STYLER: Metabolizmayı çalıştırarak, kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda lenf drenaj masajı yapıyor ve böylece vücuttaki ödemin, toksik maddelerin dışarıya atılmasını amaçlıyor.

  - Advertisement -

  BODY-STAR: Kasları çalıştırarak yağ hücreleri içerisindeki trigliseritlerin açığa çıkarılmasını, toksik maddelerin dışarıya atılacak hale getirilmesini sağlamayı hedefliyor.

  SONO -STYLER: Cildin derinliğine yapılan mikromasaj sayesinde selülit ve gevşek ciltteki asit fazlalığının giderilmesi, deri altındaki yağ kitlesinin harekete geçirilmesi, vücudun şekilendirilmesi ve sıkılaşmasını sağlamak amaçlanıyor.

  IONO-CARE: Verilen oksijen sayesinde metobolizmanın çalışması için gerekli enerjinin sağlanmasına yardımcı oluyor.

  Yağ transferi
  Özellikle bacaklardaki sorunları gidermek için kullanılan yağ transferi yöntemi, protez ve dolgu yöntemlerinden daha kolay şekilde uygulanıyor. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Vücuttan çekilen yağ, önce steril ve havasız bir ortama alınıyor. Yağ, oradan da özel geliştirilmiş bir cihazla vücudun diğer bir bölgesine transfer ediliyor. Böylece, yağ hücreleri havayla ve tıbbi aletlerle temas etmiyor ve tutunma oranları da yükseltilmiş oluyor. Söz konusu yöntemde enfeksiyon riski de yok denecek kadar az. Vücuttan alınan yağın tamamının depolanmasına olanak tanıması sayesinde de enjekte edilebilecek yağ miktarı çok daha fazla oluyor” diyor. Bu yöntem aynı zamanda popo ve meme estetiği ile dudak büyütmede, çarpık bacak düzeltmede, ayak bileği kalınlaştırmada, yüz çukurlarını ve çizgilerini doldurmada kullanılabiliyor. Ayrıca liposuction sonrası oluşan çukurları düzeltmek için de yağ transferi yapılabiliyor.

  Yağları soğutun
  Soğutarak inceltme ve vücut şekillendirme yöntemi Lipocryo, vücut yağ dokusunu vakumluyor ve diğer çevre dokulara zarar vermeden, uygulama başlığının içine hapsediyor. Sonrasında o bölgenin ısısını alarak soğuğa karşı hassas olan doymuş yağ hücrelerinin ayrıştırılmasına yardımcı oluyor. Uygulanacak bölgenin boyutuna bağlı olarak bir ya da birden fazla seans gerekebiliyor. Seansların süresi ise 20 ile 180 dakika arasında değişebiliyor. Yöntem, doğumdan sonra oluşan karın sarkmaları, koldaki sarkmalar, kalça ve basen bölgesindeki fazlalıklar üzerinde etkili oluyor.

  Selülitlere elveda!
  Özellikle selülitlerle başı dertte olan kadınlar için geliştirilen LPG’nin yeni sistemiyle yapılan lipomassage, pürüzsüz bir cilde sahip olmaya yardımcı oluyor. Bu teknik incelme, sıkılaşma, şekillendirme, pürüzsüzleştirme ve selülitlerin giderilmesinde etkili oluyor. Özellikle büyük bedenlerde incelmeye de yardımcı olan lipomassage kan dolaşımını hızlandırmayı amaçlıyor. Karın, sırt katlanmaları, bel simidi, baldır, bacak, basen ve kalçada yoğunlaşan dirençli yağ dokularına etki etmeyi amaçlarken ayrıca koldaki sarkmalar, iç bacaktaki gevşeklik, karındaki sarkmalar ve popoda oluşan düzleşmenin giderilmesine de yardım ediyor. Düzleşmiş kalçada uygulandığında çevre yağlar azaltılıyor ve böylece kalça yuvarlaklık kazanabiliyor. Uygulama öncesinde vücut analizi yapılıyor ve sonrasında kişiye özel bir program belirleniyor. Problemli bölgeler belirlendikten sonra özel giysilerle uygulama başlıyor.

  temmuz-2011-estetik-2-resim-2Göğüsler sarkmasın!
  Güzelliğine düşkün kadınlar özellikle yaz aylarında en çok göğüs dikleştirme operasyonlarını tercih ediyor. Göğüsleri dikleştirmek için uygulanan yönteme mastopexy deniyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, “Mastopexy, göğüsteki fazla deriyi alıp geri kalan dokuya ve meme uçlarına yeniden şekil vererek sarkık memeleri kaldırma işlemidir. Göğüs dikleştirme ameliyatları genellikle doğum yapmış ve emzirmiş kadınların tercihi oluyor” diyor. Deri elastikiyeti azaldıkça göğüslerin şeklini ve sıkılığını kaybedip sarkmaya başladığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, göğüs dikleştirme işlemi olan mastopexy ile sarkan göğüsleri uzun bir dönem için kaldırarak yeniden şekillendirdiklerini belirtiyor. Mastopexy yönteminde en iyi sonuçlar küçük ve sarkık göğüslere sahip kadınlarda elde ediliyor. Çünkü ağır göğüslerde sonuçlar kalıcı olmayabiliyor.
  Tüm meme kaldırma operasyonlarında iz kaldığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu işlemin, bu izlerin her zaman bikini ve sutyen altında kalacak şekilde tamamlandığını belirtiyor. Mastopexy ameliyatı sonrasında seyrek de olsa kanama, enfeksiyon ve meme başında kalıcı his kaybı görülebildiğini belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, işlem sonrası bir haftalık antibiyotik tedavisi ile bir aylık şişlik azaltıcı ilaç tedavisi uygulandığını belirtiyor. Kişinin sarkık göğüslerinden kurtularak kendine olan güvenini artıran bu yöntemin maliyeti ise yaklaşık 8 ila 12 bin TL arasında değişiyor.

  temmuz-2011-estetik-2-resim-3Kısa sürede yağlardan kurtulun
  Basınç terapisi yöntemi olan Hypoxi, kan dolaşımını hızlandırarak egzersiz ile birleştirmeye yardımcı oluyor. Yöntem daha az zamanda, daha az efor sarf ederek hedeflenen problemli bölgeleri şekillendirmeyi ve bölgesel yağ yakımına yardımcı olmayı amaçlıyor. Hypoxi, özel kıyafetler kullanılarak, egzersiz ve kalorilere dikkat edilen bir diyetle uygulanıyor. İncelmekte sorun yaşanan, sıklıkla erkeklerde göbek çevresi, kadınlarda kalça ve basen bölgesinde kan dolaşımı düzenli olmuyor. Bu nedenle, bu bölgelerden incelmek için egzersiz yapmak gerekiyor. Hypoxi sistemindeki vakumlama yöntemi ile siz hafif tempoda spor yaparken, kan dolaşımı sorunlu bölgelere doğru çekiliyor ve yağın istenilen bölgeden yakılması sağlanıyor. Bir ay boyunca haftada üç gün olmak üzere toplam 12 seansta kadınların korkulu rüyası olan bel, karın, kalça, bacak ve basen bölgesi gibi yağlanan problemli alanlarda incelme amaçlayan yöntemde spor, Hypoxi aletiyle birlikte yapılıyor. Uygulama sırasında acı veya ağrı hissedilmiyor.

  Nilgün Yıldız

  Formsante Dergisi Temmuz 2011 Sayısı  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz