Diğer
  Ana SayfaAktüelŞirketler yarışıyor!

  Şirketler yarışıyor!

  -

  ‘Yaşam boyu spor’ felsefesiyle herkese spor yapma imkanı sağlayan, sportif rekabet, heyecan ve eğlencenin bir arada yaşandığı Türkiye’nin en kapsamlı amatör spor organizasyonu Corporate Games (Kurumsal Oyunlar), 10. yaşını kutluyor…

  Spor yapma alışkanlığı kazandırarak spor kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlayan Corporate Games, 1988 yılından bu yana dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştiriliyor. Türkiye’de ilk kez 2003 yılında yapılan organizasyon, İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde ve TSYD Genel Başkanı’nın onursal başkanlığında bu yıl 10. kez düzenlenecek. Geçmiş yıllarda 993 farklı şirketten, 30 bin 758 kişinin katıldığı İstanbul Corporate Games, 2012’de de Türkiye’nin ve dünyanın önemli şirketlerinin çalışanlarını bir araya getirecek. 8-10 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılacak olan organizasyonda, 16 farklı spor dalında mücadele edilecek. Farklı sektörlere mensup, küçük işletmeden büyük holdinglere, üniversitelerden marketlere kadar herkesin katılımına açık olan Corporate Games, her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul’un gözde mekanlarından İstiklal Caddesi’nde düzenlenen açılış kortejiyle başlayacak ve çeşitli etkinliklerle devam edecek.

  nisan-2012-yarisma-resim-2Kurum da çalışan da ödüllendiriliyor
  İstanbul’un birçok merkezinde düzenlenecek olan yarışmalarda golften basketbola, futboldan plaj voleyboluna, Dragon Boat’tan kartinge kadar 16 farklı branşta, 700’ün üzerinde madalya dağıtılacak. Tüm branşlar kadın ve erkek kategorilerine açık olmakla birlikte, İstanbul Corporate Games’de karma takımlara da yer verilecek. Tenis, masa tenisi gibi branşlarda tekler ve çiftler; golf ve karting gibi branşlarda da bireysel ve dört kişilik takımlarla yarışılabilecek. Kurum çalışanları bireysel olarak madalyalarla ödüllendirilirken, ‘Kurumsal Ödüller’ adı altında en çok kişiyle katılan firmaya ‘Sport For Life’ ödülü, her spor branşının şampiyonlarına ‘Spor Şampiyonu’ ödülü, her bir yarışma bölümünde oyun puanları en yüksek firmalara ‘Bölüm Şampiyonu’ ödülü ve toplamda en çok madalya kazanan kuruma da ‘Madalya Şampiyonu’ ödülü verilecek.

  nisan-2012-yarisma-resim-3Birlik ve beraberlik sağlıyor
  Çalışanlar arasında kuruma güven, bağlılık ve takım ruhu bilincini güçlendiren İstanbul Corporate Games; kurumların firma ismi ve marka bilinirliğinin artmasının yanı sıra, ulusal ve uluslararası firmaların temsilcileriyle ilişkilerini geliştirmesine, yeni müşteriler ve yeni iş olanakları yaratmasına da yardımcı oluyor. Bu organizasyon yarışmalara katılan çalışanlarda ve yakınlarında spor kültürü yaratarak, 365 gün spor yapma ve kendini geliştirme bilincini de geliştiriyor. Bu yıl erken kayıt döneminde 35 şirketten 1500 kişinin kaydolduğu İstanbul Corporate Games’in 2012 yarışmacıları arasında Türk Hava Yolları, Procter & Gamble, Ernst & Young, Bilim İlaç, Güneş Sigorta, Watsons ve Limango gibi ulusal ve uluslararası birçok firma yer alıyor. www.corporategames.com.tr sitesinden ayrıntılı bilgi edinilebilecek olan İstanbul Corporate Games, Twitter ve Facebook üzerinden de takip edilebiliyor.

  - Advertisement -

  Formsanté Dergisi Nisan 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz