Diğer
  Ana SayfaFitnessSiz koşarken neler oluyor?

  Siz koşarken neler oluyor?

  -

  Tek bir egzersizle, sayısız yarar sağlamaya ne dersiniz? İşte kulaklıklarınızı takıp çıktığınız her koşuda kendinize yaptığınız iyiliklerden bazıları…

   

   

   

  - Advertisement -

   

   

   

   

  RUH HALİNİZ İYİLEŞİYOR
  Yalnızca 30 dakika süren düşük tempolu bir koşu bile modunuzu yükseltip, vücudunuzdaki stresi etkisiz hale getirebiliyor. 

  YAŞAM SÜRENİZ UZUYOR 
  Yapılan araştırmalara göre, sadece haftada bir saat antrenman yapmak bile yaşam sürenizi ortalama üç yıl uzatabilmeye yardımcı oluyor. 

  DAHA İYİ VE KALİTELİ UYUYORSUNUZ 
  Bir çalışmada gönüllü olan katılımcılar incelendiğinde üç hafta boyunca günde yarım saat antrenman yapanların daha hızlı uykuya daldığı ve daha uzun süre uyudukları gözlendi. 

  KALP SAĞLIĞINI KORUYOR 
  Haftada ortalama 10 kilometre koşanlar hayati risk taşıyan kardiyovasküler hastalıklarla karşılaşma ihtimalini yüzde 45 azaltıyor. 

  KOLAYCA KİLO VEREBİLİYORSUNUZ 
  Haftada beş kez, günde yarım saat, ortalama 10 km hızla koşmak 340 kalori yakmayı sağlıyor. Bu da bir yılda yaklaşık 10 kilo kaybetmeye karşılık geliyor. 

  HAFIZANIZ GÜÇLENİYOR 
  Araştırmalara göre haftada dört kez, günde yarımşar saat koşmak beynimizde hafızadan sorumlu bölgeyi koruyor, konsantrasyon ve odaklanmayı artırıyor. 

  DİYABET RİSKİNİZ AZALIYOR 
  Düzenli olarak haftada beş gün, 30 dakika egzersiz yapmak diyabet riskini yüzde 12 azaltıyor. 

  METABOLİZMANIZ ATEŞLENİYOR 
  Düzenli egzersiz yapmak akciğer kapasitesini genişletip, kan dolaşımını artırıyor. Bu da metabolizma hızının artmasına yardımcı oluyor. 

  Formsanté – 2015 Eylül sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz