Diğer
  Ana SayfaGüzellikSoğuk dalga terapisi nedir? Vücut şekillendirilir mi?

  Soğuk dalga terapisi nedir? Vücut şekillendirilir mi?

  -

  Yaza doğru medikal estetik yöntemlerinde yeni haberler karşımıza çıkıyor. Biz de son günlerde adını sıkça duymaya başladığımız mikrodalga yöntemini mercek altına aldık, sorularımızı işin uzmanına sorduk. Peki, soğuk dalga terapisi nedir? Nerede kullanılıyor? Ne hissettiriyor? Soğuk dalga terapisi ne kadar sürüyor? Sonuçlar ne zaman görülüyor? Gelin yanıtlarına birlikte bakalım…

  İlkbahara girdiğimiz bugünlerde, fazla kilolar canımızı sıkabiliyor. Soğuk kış aylarında, evde geçirilen uzun gecelerin ve güneşten mahrum kalmanın tesellisini yemekte ararken, 3-5 kilo almış olabiliriz… Kalın kıyafetlerle saklamaya çalıştığımız kiloları vermenin zamanı geldi! üstelik her geçen gün daha da akıllanan teknolojiler, bu yolculukta destek sağlayabilir. Tıpta birçok alanda tercih edilen mikrodalga enerjisi ilk kez estetik amaçlarla kullanılmaya başlandı. Bölgesel incelme, cilt sıkılaştırma ve selülit tedavisinde kullanılan, çoğumuzun mutfağında bulunan mikrodalga fırınlar gibi, mikrodalga enerjisini kullanan yeni bir yöntem var: Soğuk dalga terapisi (Coolwave). Yeni teknikte amaç, yüksek frekanstaki mikrodalgayı, bir cihaz yardımıyla hedeflenen yağ hücrelerine ulaştırmak.

  Yağ dokusu parçalanırken, deri altında sıkılaşma ve selülit görüntüsünde azalma hedefleniyor. Hem kadın hem de erkeklere uygulanan mikrodalga teknolojisini Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer‘den öğrendik:

  • Yöntemin en önemli özelliği, hedefe yönelik olması ve sadece yağ hücrelerine odaklanması. Enerji düzeyi; uygulanacak bölge, cinsiyet ve yağ kalınlığı gibi parametreler göz önüne alınarak otomatik olarak belirleniyor.

  • Mikrodalga enerjisi, hedeflenen bölgeye dakikalar içinde 50-55 derece sıcaklık ulaştırıyor. Başlıklarla masaj hissi verilirken temas edilen alan soğutuluyor. Yağ hücrelerinin tahrip edilmesinin ardından kolajende yeniden yapılanmanın başlaması hedefleniyor.

  - Advertisement -

  • Bu yöntemde amaç, ısının ciltten geçerek, doğrudan yağ tabakasına ulaşması. Bu sayede ciltte yanma, tahriş ve kızarıklık gibi istenmeyen yan etkiler görülmüyor.

  • Mikrodalga enerjisinin yüksek hızda yaptığı titreşim neticesinde ısı artışı hızla gerçekleşiyor ve sıcaklık etkisi uygulamadan 30-45 dakika sonrasına kadar devam ediyor.

  • Uygulama kalp pili olanlara önerilmiyor.

  • Vücudun özellikle bacaklar ve göbek bölgesinde tercih ediliyor.

  5 Soruda Soğuk Dalga Terapisi

  SOĞUK DALGA TERAPİSİ NEDİR?

  Medikal sınıf kısa elektromanyetik dalgaları (mikrodalga) kullanan vücut şekillendirme sistemi. Bu terapide, derindeki yağ hücrelerinin doğrudan ısıtılması hede eniyor.

  SOĞUK DALGA TERAPİSİ NEREDE KULLANILIYOR?

  Bölgesel incelme, selülit tedavisi ve sıkılaşmada tercih ediliyor.

  NE HİSSETTİRİYOR?

  Patentli soğuk başlıkları sayesinde hedef noktayı 50-55 derece sıcaklığa ulaştırmasına rağmen, kişi sıcaklığı hissetmiyor.

  NE KADAR SÜRÜYOR?

  Seanslar tek bölgede 10 dakika sürüyor.

  SONUÇLAR NE ZAMAN GÖRÜLÜYOR?

  İki, üç seans sonrası sonuçlar görülüyor.

  Hazırlayan: Tülin İğdi Açıkbaş  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz