Diğer
  Ana SayfaGüzellikSoğuk tedavilerle bölgesel zayıflama

  Soğuk tedavilerle bölgesel zayıflama

  -

  Yaza daha çok var demeyin, sizi rahatsız eden bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmaya şimdiden başlayın. Bu sorun için; incelme, sıkılaşma, toparlama ve daha birçok özelliğiyle soğuk radyofrekans uygulamasından yardım alabileceğinizi biliyor muydunuz?

  Hazırlayan: Elif Gürsoy

  Bazen kilo konusunda ne yapılırsa yapılsın, istediğiniz sonuca kavuşamamanın ne olduğunu çok iyi biliriz. Akılda olan, hayal edilen vücut yapısı için diyetler ya da egzersizler işe yaramayabilir. Çünkü herkesin yapısı, fizyolojisi farklı… Kiminin basenleri, kiminin kolları ya da bacakları! Kadın olmanın gücüne güç katan bu kusursuzluk durumuyla barışık kalıp, olabildiğince daha güzel görünmenin yollarını sürekli araştırıyoruz. Gelişen teknoloji de bizden yana olup, acısız ağrısız ve kolay uygulamaları önümüze seriyor. Soğuk radyofrekans tekniği de bunlardan biri. Detayları Dr. Yasemin Savaş’tan öğrendik.

  Dr. Yasemin Savaş

  Soğuk radyo frekans yöntemi nedir?
  Bu; radyofrekans ve kızılötesi (infrared) ışınlarının birleştirildiği, hem cilt hem vücut uygulamalarında deriyi sıkılaştırıcı ve toparlayıcı etki sağlayan bir tedavi yöntemi. Soğuk radyofrekans yönteminin ayırt edici özelliği, cilt altı yağ dokusunda derin bir etki sağlarken, soğuk uygulamadan kaynaklı olarak kişinin hissedebileceği ağrıyı en az seviyeye indirmesi. Infrared ışınları ile birleştirilen soğuk radyofrekans, acı oluşmadan etkinin daha derine inmesini sağlıyor. Soğuk radyofrekans, özellikle bölgesel yağlanmayı azaltmaya ve beraberinde deride sıkılaşma sağlamaya yardımcı oluyor. Rahat ve konforlu bir işlem oluşuyla dikkat çekiyor. Uygulama sırasında vücuda temas eden başlık eksi beş dereceye kadar soğutuluyor. Bu nedenle sıcağa bağlı deri yanıkları da engellenmiş oluyor.

  Nasıl uygulanıyor?
  Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda soğuk radyofrekans uygulamasının gerçekleştirileceği bölgeler ve uygulama planı belirleniyor. Kısa süren ve kişinin sadece hafif bir sıcaklık artışı hissettiği uygulama; gerek yüz, gerek karın, basen, kalça, üst kol, diz bölgesi gibi vücut alanlarına uygun farklı başlıkların kullanımı ile gerçekleştiriliyor. Soğuk radyofrekans ile bölgesel yağlanma tedavi edilirken aynı zamanda derideki sarkmalar da toparlanıyor.

  - Advertisement -

  Soğuk radyofrekans uygulamasından hangi alanlarda fayda sağlanıyor?
  Bu uygulama; derin ve hızlı yağ yakımı, yağ azaltma, vücut şekillendirme, bölgesel zayıflama, selülit tedavisi, kırışıklık tedavisi ile yüzde ve vücutta sarkmaların toparlanmasına yardımcı oluyor.

  Uygulama ne gibi avantajlar sunuyor?
  İlk seanstan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkıyor. Hem yüzdeki mimik çizgileri ve sarkmalar, hem de vücuttaki selülit, deformasyon ile yağlanma gibi problemlerin tedavisinde kullanılabiliyor. Pratik ve çabuk uygulanıyor. Soğuk kullanımı nedeniyle ağrı hissini de azaltıyor.

  Soğuk radyofrekans uygulaması ne kadar sürüyor, kaç kez yapılıyor?
  Amaçlanan tedaviye göre, kişiden kişiye değişmekle birlikte yüz bölgesinde ortalama 15-20, vücut bölgesinde ortalama 30-40 dakika sürüyor. Yüz uygulamalarında, haftada bir veya iki haftada bir gerçekleştirilmek üzere ortalama beş-sekiz seans öneriliyor. Vücut uygulamalarında ise haftada iki kez olmak üzere ortalama 10 seans ile istenilen sonuçlara ulaşılıyor.

  Uygulama esnasında ya da sonrasında acı veya ağrı hissediliyor mu?
  Cihazın ve yöntemin ayırt edici özelliği olan soğuk kullanımı sebebiyle soğuk radyofrekans uygulamasında hastalar acı ve ağrı duymuyor. Bu yöntem iğnesiz uygulandığı için işlem sırasında hastalar sadece hafif bir sıcaklık artışı hissediyor.

  Yan etkileri var mı?
  Bilinen bir yan etkisi yok. Ancak soğuk radyofrekans uygulamasının tıbbi bir işlem olduğunun unutulmayarak, mutlaka konusunda uzman ve tecrübeli kişilerce, hekim kontrolünde yapılması büyük önem taşıyor.

  Etkisi ne kadar sürüyor?
  Kişinin vücut ve cilt yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte, etkisi bir yıla kadar sürebiliyor.

  Hangi yaş grubunda uygulanabiliyor?
  Vücut uygulamalarında endikasyona göre erken yaşlarda tedaviye başlanabiliyor. Yüz bölgesinde 25 yaş üstünde tedaviye başlamak uygun oluyor. İleri yaşlarda deride hızla toparlanma sağlarken, genç yaşlarda derinin sarkmasını ve yıpranmasını önleyerek yaşlanmayı geciktirmesiyle de öne çıkıyor.

  Ağrısız ve izsiz
  Infrared ışınları ile birleştirilen, güçlü soğutma sistemi ile kesi veya ameliyat izi oluşturmaksızın uygulanan ve anestezi gerektirmeyen ağrısız bir yöntem. İşlem sırasında uygulanan soğuk ile istenilen derinliğe iniliyor ve yağların eritilmesi hedefleniyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz