Sağlık Bakanı’ndan Corona virüsü açıklaması

Çin başta olmak üzere dünyayı sarsan Corona virüsüyle ilgili bir açıklama da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

‘TÜRKİYE İÇİN RİSK SÖZ KONUSU DEĞİL’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bizde şu an herhangi bir hastanın hatta riskli hastanın olmadığının altını çizmek istiyorum. Şu an Türkiye için herhangi bir riskin söz konusu olmadığını özellikle belirteyim. Çin’den gelen riskli bir hastayı karantina odamıza alıp özel ambulansla belirlenen hastaneye götürülmesi şeklinde hazırlığımız var.” dedi.

‘BÜTÜN HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Bakanlıkta virüs ile ilgili bir risk değerlendirme toplantısı yapılacağını ve Dünya Sağlık Örgütü’nün termal kamerayı Türkiye için önermediğini ancak termal kamera dahil bütün hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

KORKULAN OLDU, VİRÜS ABD’YE SIÇRADI

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede çok hızlı yayılan Corona virüsünde korkulan oldu. Şuana kadar 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan Corona virüsü, Çin’den ABD’nin Seattle kentine seyahat eden bir kişide rastlandı.

ÇİN’DE ORTAYA ÇIKAN CORONA VİRÜSÜ ABD’YE SIÇRADI

KORONA VİRÜSÜ (CORONA VIRUS) NEDİR?

Corona virüsü, üst solunum yolu enfeksiyonları ile benzer belirtiler gösterir. Bazı bünyeler hastalığı hafif semptomlarla atlatabileceği gibi bazı hastalar hayatlarını kaybedebilirler. Corona virüs enfeksiyonlarının MERS ve SARS gibi türleri ölümcül olabilir.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here