Diğer
  Ana SayfaFitnessSon günlerin gözde sporu Boksla Form Tutun

  Son günlerin gözde sporu Boksla Form Tutun

  -

  Sadece bir saatte 600- 700 kalori yaktırıyor, tepeden tırnağa tüm vücudu çalıştırıyor ve sizi tüm stresinizden arındırıyor. Evet, son günlerde bir şeyler oluyor, boksa olan ilgi hızla artıyor: Şimdi yumruklar forma girmek için savruluyor!

  Elif Nazlı Duran

  İçimden çekimi boş verip, elime eldivenleri geçirmek ve o kum torbasına gelişigüzel yumruklar savurmak geldi. Harika bir forma girme aracı olduğunu öğrenince ona olan ilgim daha da arttı (bize modellik yapan Eftan Hoca gibi karın kaslarına sahip olsam fena mı olurdu yani?) Ve sanıyorum, dersleri duyan pek çok insanın kafasından bunlar geçmiş olmalı ki, son günlerde boksa olan ilgi hızla çoğaldı!
  Evet, çok kısa bir süre önce boksun son zamanlarda oldukça ilgi çektiği ve haberini aldık ve alışveriş merkezi Kanyon'un içinde bulunan spor salonu MAC'de, boks derslerinin başladığını öğrendik. İlgi gösterenlerin arasında kadınların sayısının hatırı sayılır şekilde arttığı bilgisini de edindik. Şimdi yapmamız gereken vakit kaybetmeden bu konuda bir haber hazırlamaktı: Ayrıntılı bilgiyi, Mars Athletic Club- MAC Fitness ve
  Boks Eğitmeni Veysel Karani Demircioğlu'ndan aldık. Demircioğlu'nun, İstanbul Şampiyonu başarılı bir boksör olduğunu da hemen ekleyelim.

  KONDİSYON
  VE GÜÇ İÇİN…
  Boksu, iki kişinin belirli kurallar içinde, saldırı ve savunma amacıyla yumruklarını kullanarak yaptıkları bir spor olarak tanımlamak mümkün. Tüm dünyada ilgi uyandıran boks karşılaşmaları, üç sıra halatla çevrili ve yerden yüksekte bir alan olan "ring"te yapılıyor. Ancak burada bir ring söz konusu değil, zaten müsabaka da yapmıyorsunuz. Aslında işi, son günlerin moda terimi "tek rakibiniz kendinizsiniz!" ile tarif edebiliriz.

  Haberin devamı 2008 Mart sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz