“Sorunlarla baş etmeyi sporla öğrendim”

17012014 nazaydemir2Türk voleybolunu yurt dışıyla kıyaslarsanız sizce başarılı mı?

Türk voleybolu son yıllarda yükselen bir ivme kazandı. Voleybolda olimpiyat görmüş bir ülkeyiz artık, bu çok önemli. Şu an bir çıkış dönemindeyiz ve gün geçtikçe daha başarılı olacağımıza inancım tam.

 

Futbolda seyirci desteği çok önemli, voleybolda durum nasıl?

Seyirci desteği tabii ki her zaman çok önemli. Seyirci, psikolojik olarak her dalda sporcuyu iyi hissettiriyor ve olumlu yönde etkiliyor. Tribünlerin desteğini görmek, seyircilerin pozitif enerjilerini ve heyecanlarını hissetmek bizi motive eden güzel duygular. Derbi diye adlandırılan maçlarda seyirci sayımız oldukça iyi ama bence diğer maçlarda da çok daha fazla seyirci önünde oynayabiliriz.

 

Maç öncesi nasıl motive olursunuz?

Eskiden çok fazla uğurum vardı ancak artık mutlaka yapmalıyım dediğim şeyler yok. Sadece genelde saçlarımı topuz yapmayı tercih ediyorum.

 

Kazanmak ve kaybetmek sizin için ne anlama geliyor?

Kazanmak, çok çalışmak. Kaybetmek ise hüsran…

 

Profesyonel bir sporcu olarak hem sosyal hem de iş hayatınızda nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Profesyonel bir sporcu olmak hayatın içinde birçok avantaj kazandırıyor, diğer yandan da ciddi bir sorumluluk aldırıyor. İstediğiniz zaman istediğiniz şeyi yapamıyorsunuz. Çünkü hayatınız düzenli ve disiplinli ilerliyor. Hangi gün, nerede, ne yapacağınız önceden belli oluyor. Hayatınızın her anında dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise sağlığınız. Çünkü iş hayatınız sağlığınıza paralel olarak yol almaya devam ediyor. Hastalanmamaya özen gösteriyorsunuz ve sakatlanma lüksünüz yok.

 

“Profesyonel bir sporcu olmak hayatın içinde birçok avantaj kazandırıyor diğer yandan da ciddi bir sorumluluk aldırıyor. İstediğiniz zaman istediğiniz şeyi yapamıyorsunuz. Hangi gün, nerede, ne yapacağınız önceden belli oluyor. Hayatınızın her anında dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise sağlığınız.”

 

Maç sırasında göz önünde de oluyorsunuz. Cildinize ve saçlarınıza nasıl bakım yapıyorsunuz?

Evet, voleybolcuların çoğu oldukça bakımlı oluyor. Maçlarda genelde makyaj yapıyoruz. 23 yaşında olduğum için cildim şu an ekstra bir şeye ihtiyaç duymuyor. Ara ara cilt bakımı yaptırıyorum ve kil maskesi uyguluyorum. Saçlarımda da hiç işlem olmadığı için bakım yapmama gerek olmuyor. Gen konusunda biraz şanslıyım sanırım çünkü annemi de bugüne kadar bakım yaparken görmedim ve yaşına göre oldukça gençtir; keza babam da…

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here