“Sorunlarla baş etmeyi sporla öğrendim”

17012014 nazaydemir3Beslenmenize dikkat ediyor musunuz? Maç günlerinde nasıl besleniyorsunuz?

Özel olarak uyguladığım bir beslenme düzenim yok çünkü ben çok yiyip kilo almayanlardanım. Maç günlerinde ise protein ve karbonhidrat içeren besinler yemeye özen gösteriyorum, maçtan önce kahve içip muz yiyorum.

 

Eşiniz de profesyonel sporcu. Beslenme düzeniniz evde nasıl devam ediyor?

İkimiz de sağlıklı beslenmeye dikkat ediyoruz. Antrenman günleri ve maç dönemlerinde özellikle beslenmemiz daha özenli oluyor. Ara ara kaçamak yapıyoruz ancak annelerimiz yemek konusunda bize oldukça destek oluyor, kaçamak yapmaya fırsatımız olmuyor.

 

Yemekleri siz mi yaparsınız?

Zaman buldukça kendim yapmaya çalışıyorum ama çok yaptığım söylenemez. Genelde etler Cenk’ten sorulur, geri kalan kısım benim. Bize yardımcı olan bir ablamız var o yapıyor yemekleri ve söylediğim gibi annelerimiz cankurtaranlarımız.

 

Eşiniz profesyonel anlamda size nasıl destek oluyor?

Her zaman ve her koşulda beni destekler. Varlığını ve gücünü her zaman yanımda hissederim. Maçlardan önce moral verir ve maçlarda da kendi antrenman, maç programı izin verdikçe tribünde yerini alır.

 

“Eşim Cenk Akyol her zaman ve her koşulda beni destekler. Varlığını ve gücünü her zaman yanımda hissederim. Maçlardan önce moral verir ve maçlarda da kendi antrenman, maç programı izin verdikçe tribünde yerini alır.”

 

Siz profesyonel olarak eşinizi nasıl buluyorsunuz?

Oldukça başarılı ve her geçen gün başarısını artırıyor. Onu sahada izledikçe çok heyecanlanıyorum ve onunla gurur duyuyorum.

 

Gelecek için planlarınız ve hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Spor psikolojisi alanında yüksek lisans yapmayı planlıyorum. Çünkü Türkiye’de bu alanda oldukça büyük bir açık var. Sporcuların muhakkak psikolojik destek almaları gerektiğine inanıyorum hatta buna dair kafamda bir proje var, umarım bunu ileride hayata geçirebileceğim. Onun dışında kitap yazma planım var ama sporu bıraktıktan sonra tabii. Voleybolda ise Vakıfbank’la başarılarıma başarı katmak bu sezon da beş kupayı müzemize götürebilmek şimdilik bu senenin hedefi. Milli takımda ise Avrupa, Dünya Şampiyonaları’nda ve Olimpiyat Oyunları’nda madalya en büyük hedefim.

 

Deran ÇETİNSARAÇ

Formsanté Dergisi Aralık 2013 sayısı

 

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here