Diğer
  Ana SayfaGüzellikSOS Güzellik Önerileri

  SOS Güzellik Önerileri

  -

  Bazen hepimizin tüm kusurlarımızdan kurtulup, gerçekten kusursuz görünmek istediğimiz anlar olabilir. Üstelik bunun için birazcık bile bekleyecek vaktimiz yoktur. İşte böyle zamanlar için üretilmiş özel kozmetik ürünleri size dakikalar içinde daha canlı, taze ve güzel görünmeyi vaat ediyor.

  Bazı anlar vardır ki, acil olarak güzelleşmemiz gerekir. Örneğin çok sevdiğimiz yeğenimizin düğün gecesi, eski sevgiliyle bir randevu ya da kendimize güvenimizin tam olması gereken bir iş toplantısı… Ancak, böyle anlarda cildimizin her zamankinden daha cansız ve mat ya da kızarıklarla dolu, göz altı halkalarımızınsa her zamankinden daha fazla belirginleştiğini fark edebiliriz. Tüm bu sorunlarla savaşmak için etkili kozmetik ürünleri var elbette. Peki ya, bizim daha acil bir çözüme ihtiyacımız varsa? Neyse ki, kozmetik firmaları bunu da düşünmüş ve piyasaya sadece saniyeler içinde etkili olan ürünler sunmuş. Göz altındaki mor halkalar, cansızlık, aşırı hassasiyet, kızarıklık ya da lekeler? Bunlardan en az birisi sizin de canınızı mı sıkıyor? O zaman haberimizi okuyun ve bu neden oluyor, uzun vadeli ne önlemler alabilirsiniz ve en önemlisi SOS çözüm olarak ne yapabilirsiniz öğrenin.

  MOR HALKALAR
  Neden oluşuyor: Uzmanlar bunun çeşitli nedenleri bulunduğunu belirtiyor ve buradaki önemli noktanın sorunun sürekli mi yoksa dönemsel mi olduğunu belirtiyor. Çünkü dönemsel ve kronik göz altı morluklarının farklı nedenleri var. Göz altında kronik bir şekilde morluk ve halka oluşmasının başlıca nedeni bu bölgedeki ince, kılcal damarlarla ilgili sorunlar. Ayrıca yorgunluk ve uykusuzluk, güneş ışınları, alerjiler, bazı ilaçların uzun süre kullanılması da dönemsel olarak sorunu ağırlaştıran etkenler. Kronik göz altı morluklarıyla baş etmenin en iyi yolu buna özel üretilmiş kozmetik ürünlerden faydalanmak. Dönemsel sorunlardaysa, sorununun kaynağıyla savaşmak en akıllıca olanı. Tabii bu arada, özel makyaj ürünlerinden yani gözaltı kapatıcılarından yararlanmak da mümkün. İşte, göz altı morluklarına yol açan başlıca nedenler ve bunlara karşı geliştirilen etkili ürünler…

  Uzun vadeli çözüm için:
  Hylexin:
  Hylexin kronik göz altı morluklarına karşı özel olarak formüle edilmiş bir ürün. Hylexin’in, formülü enzim aktivitesini düzenliyor ve hemoglobin degradasyonunu düşürmeye yardımcı oluyor. Fiyatı: 229 YTL Clinique All About Eyes: Şeftali rengindeki krem jel, gözaltı morluklarını, ince çizgileri ve şişlikleri azaltmak üzere formüle edilmiş. Formülündeki kafein ve B6 vitamini sayesinde ciltte yarattığı nem değişimi yaklaşık 2 ay içinde hissedilebiliyor. Fiyatı: 95 YTL (15 ml)
  SOS çözüm için:
  Jane Iredale Circle/Delete: Circle/Delete iki amaçlı bir ürün. İçeriğinde bulunan titanyumdioksit ve çinko oksit bazının yanı sıra jojoba esterleri, avokado yağı gibi düzenleyiciler bulunuyor. Ayrıca A,C,D ve E bakımından zengin ürününün içerisinde kan pıhtılaşmasını önleyici ve kılcal damar sızıntılarının neden olduğu koyu halkaların hafiflemesine yardımcı olan K vitamini de yer alıyor. Bir kutu içerisinde 2 renk içeren Circle/Delete’in 3 farklı alternatifi var. Fiyatı: 59.50 YTL
  The Body Shop Lightening Touch: Body Shop’un yeni lanse ettiği kapatıcısının en önemli özelliği ucu fırçalı bir kalem şeklinde son derece pratik bir kullanıma sahip olması. Göz altı halkalarını saniyeler içinde son derece doğal bir şekilde kapatmak için ideal.

  Devamı Formsante Şubat 2007’de  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz