Diğer
  Ana SayfaGüzellikCilt BakımıSpa'nın faydaları nelerdir? Suda ne kalmalı, su sıcaklığı ne olmalı?

  Spa’nın faydaları nelerdir? Suda ne kalmalı, su sıcaklığı ne olmalı?

  -

  Suyun dinlendirici, canlandırıcı ve arındırıcı etkisi vücudumuza en iyi gelen bakımlardan biri. Spa’da geçireceğiniz bir-iki saatin beden ve ruh sağlığınıza katacağı faydaları değerlendirin.

  Yazı: Deran Çetinsaraç

  SPA FAYDALARI NELERDİR?

  Bakım yaparken keyif almayı da sağlayan nedir diye sorsalar pek çok kişinin cevabı spa’da geçirilen bir gün olur. Yoğun iş temposu, ev ve aile yaşamının getirdiği sorumluluklar, bir yandan da küresel anlamda henüz tam çıkış yapamadığımız pandemi süreci hepimizi yordu. Pek çok kişinin ruhen ve bedenen rahatlaması çok önemli.

  SPA’DA SUDA NE KADAR KALMALI? SU SICAKLIĞI NE OLMALI?

  Ilık su, vücudun arınmasını sağlarken dinlenmesine de yardımcı oluyor. Uzmanlar da spa’ların keyif verme nedeninin suda geçirilen zaman olduğunu belirtiyor. Suyun içerisinde en az 20 dakika kalınması gerektiğini belirtiyorlar. Tabii suyun derecesi de oldukça önemli. Kaplıcalar da dahil olmak üzere suyun sıcaklığının 36-38 derece arasında olması uygun görülüyor. Yine spa merkezlerinde bulunan buhar banyosu, kan dolaşımının hızlanmasına ve ölü derilerin yumuşamasına yardımcı oluyor.

  spa'nın faydaları

  - Advertisement -

  BUNLARI DENEYİN

  • Banyo tuzları ya da deniz mineralleri içeren ürünler özellikle kuru ciltler için ideal oluyor. Karabiber ya da fesleğen içeren yağlar da rahatlamaya yardımcı oluyor. La Vallee Spa’da yer alan tuz odasının bir duvarı, tavandan yere kadar tuzla kaplı. Tuz terapisi adı verilen bu bakımlarda özellikle uykusuzluk problemi çekenler için vücudun rahatlatılması sağlanıyor.
  • Spa salonunda yapılan kese en az 20 dakika sürüyor ve sırt bölgesi gibi ulaşamadığınız bölgelere uzmanlar ulaşabiliyor. Gül özlerinin hem cilde hem de ruha iyi gelen özellikleriyle Spa at JW Istanbul’un imza terapileri arasında öne çıkan “Güllü Hamam Ritüeli”, kese ritüeli ile başlıyor. Gül granüllü organik kil maskesiyle devam ediyor. Hemen ardından gelen gül özlü köpük masajından sonra cilt dokunuşunu besleyen, nemlendiren, güçlendiren buz terapisi ve organik gül suyu ritüeliyle devam ediyor. Son olarak yüze uygulanan kolajen maskesiyle tamamlanıyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz