Diğer
  Ana SayfaTrendSpor, bakım, alışveriş hepsi birarada: Yaşam kulübüm, sığınağım!

  Spor, bakım, alışveriş hepsi birarada: Yaşam kulübüm, sığınağım!

  -

  Modern hayat, yeni yaşam tarzlarını beraberinde getiriyor. Spor, güzellik ve wellness konseptleri gündelik yaşamın vazgeçilmez birer unsuru olunca, tüm bu aktiviteleri aynı çatı altında toplayan yaşam kulüplerinin de yıldızı parladı. Kimi spor ve bakım için, kimi iyi vakit geçirmek ve sosyal ortam için gidiyor.Artık çoğu kişinin ikinci adresi kulübü.

  Gün geçtikçe hızlanıyor hayatın temposu. Sanki hiçbir şeyi yetiştiremiyormuşsunuz, daha kötüsü kendinize hemen hiç vakit ayıramıyormuşsunuz gibi geliyor mu bazen size de? Bu koşuşturmacanın arasında kendisine bir 'es' armağan edebilenlerin sayısı pek de fazla değil. Ne var ki bu acıklı tablo son dönemde biraz değişiyor gibi. Yeni çağın insanlarının taleplerine cevap veren farklı konseptli yaşam merkezleri giderek yaygınlaşıyor artık. Yıllar önce yaz tatillerinde trend olan tatil köyleri gibi bir çok aktiviteyi aynı mekanda buluşturan bu kompleksler, kulüp mantığında ve sanki all inclusive-her şey dahilsistemiyle çalışıyorlar gibi. Her geçen gün sayıları artıyor ve standartları da yükseliyor. Genellikle büyük alışveriş merkezlerine yakın, hatta bazen onların içinde yer alan bu yaşam alanları, spordan bakıma, alışverişten kültür sanata, her türlü ihtiyaca yönelik hizmet sunarak üyelerinin kapıdan dışarı çıkmak zorunda kalmalarına meydan vermiyorlar.

  Spor, bakım, alışveriş
  Peki hangi imkanlar var bu merkezlerde? Açık ve kapalı alanlarda yüzmeden fitness'a, tenisten, bastketbola, golfe, biniciliğe, yürüyüş parkurlarına kadar pek çok seçenek var. Hatta bazılarında ormanlık doğal alanlar bile mevcut. Yoga, dans, Uzakdoğu sporları ve bunların sentezlendiği etnik kökenli bir sürü yaratıcı ders, hem bedene hem de ruha hitap ediyor. Mekanlarda bulunan spa ve bakım merkezleri, çocuk aktivite salonları, beslenme-spor danışmanlık hizmetleri, düzenlenen kişisel gelişim kursları, tüm bunların tek bir yerde bulunması üyeler için zaman ve paradan tasarruf anlamına bile geliyor. Benzer ilgi alanlarındaki insanlarla birlikte vakit geçirdiklerini bilmek, ayrıca profesyonel ve sürekli gelişen hatta uluslararası standartlarda eğitmen ve danışmanlarla çalışmak üyelerin kendini iyi hissetmesinin nedenlerinden biri. Çoğu tüm etkinliklerden yararlanacak zaman bulamıyor bile. Artık bu merkezler onların ikinci evi gibi olmuş. Sosyalleşmek ve yeni bir çevre edinmek için de ideal olan bu mekanlarda vakit bulup görüşemedikleri dostlarına yemek randevusu verenler bile var! Görüşlerini aldığımız üyelerin hiçbiri de öyle bol boş vakti olan insanlar değildi. Bulabildikleri her boş anı bu merkezlerde geçiren üyelerle Essporto ve Cityzen'de buluşup yaşam tarzlarını konuştuk.

  Devamı 2006 nisan sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz