Diğer
  Ana SayfaGeziSpor ve tatil bir arada! En güzel trekking rotaları

  Spor ve tatil bir arada! En güzel trekking rotaları

  -

  1274773647-0Dünyanın en güzel trekking parkurları bu haberde. Doğal ve tarihi güzellikler eşliğinde çıkacağınız bu yolculuktan daha zinde ve formda döneceğinizi garanti ediyoruz!

  Masal rotası: Almanya-Schwarzwald
  Çocukluğumuzda dinlediğimiz pek çok masala ilham kaynağı olan Kara Orman Bölgesi, Almanya’nın güney batısında Baden-Wüttenberg eyaletinde, Ren Nehri ile sınırlanıyor. Bölgede 100’den fazla engebeli arazi yürüyüş ve tırmanış (hiking) rotası bulunuyor. Trekking, hiking ve Nordik yürüyüş en popüler sporlar. Enfes manzarada keşif yaparken, kartal ve baykuşlarla karşılaşırsanız sakın şaşırmayın. Bölgede bulunan, turist-enformasyon ofislerinden, rota, harita ve profesyonel rehberlik hizmeti talep edebilirsiniz. Bölgede yeni modaysa, pusula ve haritasız yön bulmak! Turist ofislerinden uydu destekli GPS cihazı kiralayarak özel keşif bilgileri ve yön bulmayı garantileyebilirsiniz. Bölgede konaklama fiyatları 70-130 euro civarında.
  www.blackforest-tourism.com/uebernachten  Tel: 0049 761 8858 1141

  Orta Çağ rotası:  Fransız Alpleri
  Mont Blanc Massif’ten Akdeniz’e kadar Fransız Alpleri’nde uzanan bu ünlü trekking rotası (GDA-Grande Traversee des Alpes) boyunca, yemyeşil orman ve çayırlardan oluşan eşsiz manzara, küçük köyler, tarihi şehirler, şatolar, Roma döneminden kalma köprüler, doğal parklar, göller size eşlik ediyor. Chamonix ve Menton güzergâhları arasında farklı zorluk derecelerinde bir çok yürüyüş ve tırmanış rotası bulunuyor. Nice’den bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölgede konaklama fiyatları iki kişi, 130 euro civarında.
  www.chamonix.com

  1274773647-1Zümrüt rota: Karadeniz-Kaçkar Dağları
  Yeşil rengin en güzel tonları bu rotada… Doğu Karadeniz kıyılarında uzanan Kaçkar Dağları, tüm dünyadan trekking tutkunları için bir çekim merkezi. Bitki ve hayvan çeşitliliğinin fazla olduğu bölgede farklı zorluk derecelerinde birçok parkur bulunuyor. Ovit Dağı, Yedigöller, Samistal ve Kavrun favori rotalar. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın unutmayın. Manzara karşısında büyüleneceksiniz. Yol kenarlarında tulum eşliğinde horon tepen köylülerse sizi neşelendirecek. Bu mevsimde bol yağmur olduğunu hatırlatalım. Konaklama fiyatları gecelik 100 TL civarında.
  www.kuspuni.com
  www.inkadagevi.com.tr

  Bulutlara yakın: İskoçya-Ben Nevis

  Efsanevi İskoç Dağları; tırmanış, trekking ve kamp kurmak için sizi çağırıyor. Bölgenin en yüksek dağı olan Ben Nevis, İskoçya’nın kuzey batısında Fort William şehrine çok yakın. Bölgenin, ünlü ‘Braveheart’ filminin çekildiği yer olduğunu da hatırlatalım. Bölgede ‘Pony Track’ olarak isimlendirilen ünlü rotayı takip edin. Yürüyüş sizi kesmezse, dağcılar ve tırmanışçılar için bölgenin en yüksek kayalıklarının Ben Nevis’te, olduğu da aklınızda bulunsun. Ben Nevis’te zirve yapıp dönmek yarım gününüzü alıyor. İskoçya’nın yağmuru malum, iyi bir çift bot ve su geçirmez kıyafetleri yanınızda bulundurmayı unutmayın. Bölgede güler yüzlü İskoçların işlettiği uygun fiyatlı hostellerde, yaklaşık 20 pound karşılığında konaklayabilirsiniz.
  http://scotlandstophostels.com/

  Esin Altuğ Eğrilmez
  Haberin devamı 2010 Nisan sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz