Spora Kolay Geçiş

0

İş çıkışından fitness merkezine gidiyorsunuz.Tüm gün bilgisayar karşısında zihninizi yorduktan sonra spor salonunda ter atmak kolay olmasa gerek. Önerilerimiz, zihin egzersizinden beden egzersizine geçişi sizin için kolaylaştıracak

2 Dakika:

Sabah su ihtiyacınızı karşılamadan işe ve güne başlamayın. Kolay canlanmak ve metabolizmanızı uyarmak için ılık su ve limon ideal. İşyerinde gün boyunca içtiğiniz kahveyi de azaltın.

5 Dakika:

Spor yapmadan önce makyajınızı çıkarmayı unutmayın. Aerobic yaparken ya da saunada akabilir. Şimdi makyaj temizleme mendilleriyle bu işi çabuk ve kolay halledebilirsiniz.

10 Dakika:

Büroda da aktif olun. Basit ama etkili egzersizlerle bunu sağlayabilirsiniz. Örneğin masada dik oturun, kollarınızın altını omuz genişliğinde açıp masaya yerleştirin. Yumruklarınızı sıkıp kollarınızı masaya bastırın.

20 Dakika:

Yorgun ve isteksizseniz, işyerinden spor merkezine her zamankinden farklı bir yoldan gidin. Yolda bilinçli olarak nefes alın ve küçük denge hareketleri yapın. Göz hizasındaki bir nesneye odaklanıp dizlerinizin üzerinde alçalın ve diğer ayağınızı kaldırın.

30 Dakika:

Küçük molalar için kendinize zaman ayırın. İşten eve gelince soğuk bir duş alın.Sıcak duşu tercih ediyorsanız naneli duş jeli yada nemlendirici kullanın. Nane kokusu, sporda başarılı olunmasını sağlıyor.

60 Dakika:

Beslenme uzmanları küçük porsiyonlar halinde günde 5 kez yemek yemeği öneriyor. Spor için yemekten bona iki saat beklemelisiniz. Yoksa vücut spora değil sinirime odaklanıyor. Karbonhidratlı atıştırmalarla spora hazırlanabilirsiniz. Kalsiyum, B2 vitamin ve protein içeren besinler ideal.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here