Diğer
  Ana SayfaHaberSucuğunda domuz etine rastlanan Gurme Gıda kendini böyle savundu

  Sucuğunda domuz etine rastlanan Gurme Gıda kendini böyle savundu

  -

  Tarım ve Orman Bakanlığı, hileli, taklit ve tağşiş gıdalar listesini açıklamıştı. Listede bazı markaların sucuklarında domuz etine rastlandığı belirtiliyordu. Ürününde domuz eti tespit edilen Gurme Gıda kendini savundu. Bu arada skandal sonrası Gurme Gıda’nın, Bifet adıyla üretim yaptığı öğrenildi.

  Gurme Gıda yaptığı açıklamada, “Kurulduğumuz günden bu yana geçen 22 yıl içinde geçtiğimiz sayısız denetimin hiçbirinde karşılaşmadığımız bir olayla geçen yıl karşılaştık. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2018 yılında üretilen 3 parti ürünümüzde domuz eti tespitiyle 12.10.2019 ve 13.01.2020 tarihli, taklit ve tağşiş listesinde, kurulduğumuz günden beri ilk kez yer aldık” denildi.

  İŞTE HİLELİ TAKLİT ÜRÜNLER VE FİRMALARIN LİSTESİ

  ‘DNA BULAŞISI’ DEDİLER

  - Advertisement -

  Üretiminde domuz eti kullanmadığını savunan Gurme Gıda, “Yaptığımız detaylı analiz ve risk değerlendirme çalışması sonucunda, sorunun kaynağının sadece tek bir hatta çalışan personel kaynaklı DNA bulaşısı (kontaminasyon) olduğu tespit edilmiş, ürünler sahadan toplanarak imha edilmiş, analiz ve raporlar bakanlığımıza sunulmuştur” iddiasına yer verildi.

  Gurme Gıda, bu personelin iş akdinin feshedildiğini belirtti, DNA seviyesinde bulaşma olmasına rağmen listede yer aldıkları için hukuki sürece başvurduklarını öne sürdü.

  Bu arada açıklamada Gurbe Gıda’nın ‘Bifet’ markasıyla üretime devam ettiği açıklandı.

  HİLE VE SAHTECİLİK LİSTESİNDE ZİRVEYİ ZEYTİNYAĞI ALDI! SAHTE ZEYTİNYAĞI NASIL ANLAŞILIR?

  HANGİ SUYUN PH DEĞERİ KAÇ? ÜNLÜ MARKALAR LİSTEYE GİRDİ Mİ?

  SİLDENAFİL NEDİR? ZARARLARI NELERDİR?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz