Diğer
  Ana SayfaGüzellikSudan gelen güzellik

  Sudan gelen güzellik

  -

  Vücudunuz tepeden tırnağa bakıma girerken biraz rahatlamak hiç fena olmaz diyorsanız SPA’ların gücünden destek alabilirsiniz. Aromaterapi yağlarının kokuları içinde gevşerken suyun gücünü ancak SPA’da geçirdiğiniz özel anlarda hissedebilirsiniz.

  SPA, Latince’de suyla gelen sağlık ile dinlenme ve ferahlama anlamına geliyor. Vücut, cilt sağlığını, estetik güzelliği, suyun iyileştirici özelliği ile birleştirmeyi sağlayan SPA’lar, bedensel ve ruhsal açıdan da terapi sunuyor. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz June Jacobs markasının ürün müdürü Alegra Levi, SPA’lar ve SPA ürünleri hakkında bilgi verdi.

  SPA seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?
  SPA seçiminde hijyen ve kullanılan ürünler çok önemli. Dekorasyonundan, içerideki muma, karşılamaya kadar SPA kültürüne uygun hareket etmek gerekiyor.

  SPA’nın vücuda etkileri neler?
  SPA kan dolaşımını düzenliyor ve vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Vücuttaki negatif enerjiyi alarak, vücudun rahatlamasını sağlıyor. Bünyeye enerji kazandırıyor. Gerginlik, stres, zihinsel yorgunluk ve depresif rahatsızlıkları iyileştirici etkisi bulunuyor. Ayrıca SPA bakımlarının vücuttaki istenmeyen yağların eritilmesinde ve vücudun forma girmesinde de yüzde 75 oranında etkili olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda.

  haziran-2011-bakim-2-resim-1SPA ürünü seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?
  Her cilt tipine uygun ürün çeşidi olmalı. Ayrıca ürünlerin içeriği çok önemli, paraben ve diğer yabancı koruyucu maddeler içermemeli. Piyasada koruyucu madde içeren ürünler anlık ihtiyaçları gideriyor, uzun ömürlü değil, yani SPA keyfiniz bitip eve döndüğünüzde ertesi gün bir fark göremiyorsunuz. Oysa kullanılan ürünler sizi bir sonraki SPA keyfinize hazırlayabilmeli. Erkek ve kadın olmak üzere cilde uygun ürünler olması gerekiyor. Yanlış ürün kullanımı cilde zarar vermekle kalmıyor, uzun dönemde telafisi zor tecrübeler yaşatıyor.

  - Advertisement -

  Cildi yaza hazırlarken neler yapılmalı? Ne tür içeriklere sahip ürünler kullanılmalı?
  Cilt tipinize uygun bir vücut bakımı ve cilt bakımı ile mutlaka profesyonel destek almalısınız. Bu destek sizi yaz sezonu boyunca sadece rahatlatmakla kalmaz aynı zamanda cildinizi gençleştirerek, yenileyerek yapılandırmaya da yardımcı olur. Bol su tüketimi ve meyve-sebze rejim programları artık herkesin bildiği konular. Doğru beslenmenin de önemini unutmamalıyız. Su tüketimi ve SPA bakımı, vücuttaki enerjiyi bile doğru yönlendiren bir ihtiyaç.

  Masaj yapılırken hangi yağ ne işe yarıyor?
  Lavanta aromaterapi yağı cildi canlandırıyor, onarıyor ve güçlendiriyor. Lavanta cildi temizleyen ve yatıştıran bir bitki olduğu için cilt için çok faydalı. Lavanta sayesinde vücut onarılmış, canlanmış ve gençleşmiş olarak ortaya çıkıyor. Vanda orkidesi aromaterapi yağı ise cildin doğal ph’ını koruyup, yatıştırmaya yardımcı oluyor.

  Nilgün Yıldız

  Formsante Dergisi Haziran 2011 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz