Tacikistan’da ilk koronavirüs vakaları görüldü! 15 kişi hastaneye kaldırıldı

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan tip coronavirüs (Covid-19) nedeniyle şu ana kadar 228 bin 520 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısı 3 milyon 209 bin olurken, hastalığa yakalanan ve iyileşenlerin sayısı ise 1 milyon 7 bin 653 oldu. 

Tacikistan’da ilk kez koronavirüs(corona virüs) vakası tespit edildi, 15 kişi hastaneye kaldırıldı. Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanlığı, ülkede 15 Kovid-19 vakasının tespit edildiğini, bu vakaların 10’unun Hocand, 5’inin ise Duşanbe’de olduğunu açıkladı.

ÜLKEDE MASKE ZORUNLU HALE GELDİ 

Öte yandan Başbakan Kahir Rasulzade başkanlığında düzenlenen Koronavirüsü Önleme Merkezi toplantısında alınan kararla, ülkedeki tüm vatandaşların koruyucu maske takmaları zorunlu kılındı. Kararla ayrıca ülkedeki tüm üniversite öğrencileri için 4 Mayıs’tan itibaren tatil ilan edildi.

319 KİŞİ ZATÜRRE ŞÜPHESİYLE HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Bakanlık, 6 Nisan’da, Hocand şehrinde 4 kişinin zatürreden tedavi gördüğü hastanede vefat ettiğini ve 28 Nisan’da, 126’sı sağlık çalışanı olmak üzere 319 kişininin zatürre şüphesiyle Duşanbe’deki hastaneye kaldırıldığını ve bu hastaların 11’inin tedavi gördüğü hastanede vefat ettiğini duyurmuştu.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here