Diğer
  Ana SayfaStilTam bir sebze canavarıyım

  Tam bir sebze canavarıyım

  -

  Ceyda Düvenci‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar güzeldir” diyor…

  Sağlıklı yaşamak adına neler yapıyorsunuz?
  Sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Uykumu düzenli almaya çalışıyorum. Spor yapıyorum. Çok su içiyorum. Alkol, sigara ve asitli içecekler tüketmiyorum.

  Beslenme şekliniz nasıldır?
  Yeşillik ağırlıklı beslenirim. Et olarak, sadece balık yiyor; nadiren kıymalı sebze yemeklerini tercih ediyorum. Tam bir sebze canavarıyım. Çikolata ise vazgeçilmezim.

  Spor yapıyor musunuz? Daha çok doğa sporlarını mı seversiniz, yoksa spor merkezleri midir sizin için bir numara?
  Spor merkezlerini hiç sevmem. Özel spor hocamla iki senedir haftada üç gün spor yapıyoruz. Hava durumuna göre yazın havuzda ve dışarıda, kışın evde aletli spor yapıyoruz. Bunun dışında lisanslı tenisçiyim. Çok oynamasam da, fırsat olursa tenis oynamayı seviyorum.

  Reiki, bioenerji gibi alternatif terapilerle aranız nasıl?
  Alternatif tıp çok sevdiğim ve ilgi duyduğum bir alan, fırsat buldukça ilgileniyorum. Ayrıca meditasyon yapıyorum.

  Vücut bakımınız ve cildiniz için özellikle uyguladığınız bir bakım var mı?
  Ayda bir kese yaptırırım. Yıkanırken banyodan çıkmadan önce vücuduma bebe yağı sürerim. Yüzüme ihtiyaç duydukça E Vitamini kapsülü sürüyorum. Yaz yaklaştığı için şimdi C Vitaminli ve 15 korumalı nemlendirici kullanıyorum.

  - Advertisement -

  Cildiniz için ne tür kozmetikleri tercih edersiniz?
  Vücut ve el masajı için deniz tuzu yağları, vücut kremi St Barth kullanıyorum.

  Mesleğiniz gereği sık sık ağır makyajlar yapıyorsunuz. Bunun için ekstra bir bakım uyguluyor musunuz?
  Makyajımı ağır yapmıyorum cildim sadece pudra ile kapanabildiği için şanslıyım. Kozmetikle yapılan cilt bakımları bana iyi gelmediğinden cilt doktorumun uyguladığı temizlik bana yetiyor.

  Bize güzellik sırlarınızdan bahsedebilir misiniz?
  Bol su ve maydanoz tüketmenin bana yararı çok büyük. Bunun dışında gerçekten kendime iyi bakarım. Sigara hiç içmedim. Gece hayatım da fazla yok. Her şeyi tadında yaşamayı seviyorum.

  Son dönemde sizi ‘Binbir Gece’nin yanı sıra bir diş macunu reklamının filminde izliyoruz. Oyuncu olarak sizce, gülümsemek mi daha zor, yoksa gülmek mi?
  Evet, en son İpana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe reklam projesinde yer aldım. Zaten her zaman bildiğim ve kullandığım bir diş macunu olduğu için reklam projesi geldiğinde çok heyecanlandım ve mutlu oldum. Babam tiyatro oyuncusu olduğu için, küçüklüğümden beri, sahnede seyirciyle sıcak bir iletişim kurmanın çok önemli olduğunu dinlerim ondan. Bu iletişimi kurmanın en kritik yolu tabii içten gelen bir gülümseme… Bir oyuncu olarak gülümsemek ve gülmek de benim için işimin bir parçası. Hayata gülerek bakabilen biri olarak her ikisi de kolay.

  Size göre güzel kadının tarifi nedir?
  Bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar güzeldir. Özellikle gözkamaştırıcı dişlerle gülümseyen her kadın bana güzel geliyor.

  RÖPORTAJ: VECİHE ASLAN SÖZERİ – FOTOĞRAFLAR: DB İMAJ  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz