Diğer
  Ana SayfaSağlıkTanımları, belirtileri ve tedavileriyle...Çocuklarda en sık görülen 10 hastalık

  Tanımları, belirtileri ve tedavileriyle…Çocuklarda en sık görülen 10 hastalık

  -

  Sık görülen çocuk hastalıkları denince akıllara kızamık, kabakulak gelmiyor ne zamandır… Şimdi alerjiler, obezite ve zatürree var yaygın çocuk hastalıkları arasında. Biz de bu ay bu konuda bir dosya hazırladık, belirtilerinden, tedavilerine ve korunmasına çocuklarda en sık görülen 10 hastalığı ele aldık. Bu ayki konu toplantımızda, çocuk hastalıkları dosyası öncelikli olarak tartıştığımız konulardan oldu.

  Önce kızamık, su çiçeği ve kabakulak gibi bulaşıcı çocuk hastalıklarını incelemek istedik bu dosyada… Ancak biraz araştırınca gördük ki, çocuk hastalıkları denince akla ilk gelenler uzun zamandır değişmiş durumda. Yaygın görülen çocuk hastalıkları arasında alerjiler, zatürree hatta obezite ilk sırayı almış bile.

  Dosyamızı oluştururken JFK Hospital İstanbul’dan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Uzpak ve Dr. Gülperi Pınarcık’la Fizikom Fizik Tedavi Merkezi’nden Doç. Dr. Meral Kozakçıoğlu ve Dermatoloji Uzmanı Dr. Naciye Yapan Mirata en büyük yardımcımız oldu. Her yıl yüzlerce hasta gören doktorlar uzmanlık alanlarına göre sık rastladıkları hastalıkları, korunma ve tedavisini anlattılar.

  Bu hastalıkların sık görülmelerinin yanı sıra ortak bir yanları daha var. Hepsinin de teşhisi ve erken teşhis sonrasında uygulanacak tedavisi son derece kolay. Bu nedenle Ne olur dikkat! diyor ve çocuklarda sıklıkla görülen 10 hastalığı sıralıyoruz

  Devamı 2006 Nisan sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz