Diğer
  Ana SayfaSağlıkTatil anlayışı değişti GÜNLÜK TATİL MEKANLARI: SPA'LAR

  Tatil anlayışı değişti GÜNLÜK TATİL MEKANLARI: SPA’LAR

  -

  Hayatın hızlı koşuşturmasında nefes alamadığını hissedenler, tatile çıkacakları haftayı özlemle beklerler. Sanki bir haftada koca bir yılın yorgunlugunu atacaklarmış gibi. Böyle olmadığını hepimiz biliyoruz aslında. Bunun için olsa gerek, artık gün içinde ufak molalar vererek rahatlamak ve stres atmak, uzun tatillerin bir alternatifi oldu. Nasıl mı? Tabii ki SPA’larla. Ardı ardına açılan yeni Spa’ları sizler için değerlendirdim.

  Evet, dinlenmenin ve enerji toplamanın yeni yolu SPA'lardan geçiyor. Day SPA'lar, Club SPA'lar ve SPA Oteller yeni adreslerimiz oldu. Başlangıçta SPA'larla ilgili bir haber hazırlamayı düşünmüyordum ancak geçtiğimiz ay içinde öylesine çok yeni açılan SPA haberi geldi ki, son dakika operasyonuyla bu yazıyı oluşturma kararı aldık. Sadece İstanbul içinden değildi bu haberler. Ankara'dan, Antalya'dan üstü üstüne gelen SPA açılışları vardı. Kimisi Club SPA'lar, kimisi Day Spa'lar ama çoğunlukla (mevsiminden olsa gerek) SPA otelleriydi. Kısacası 15 gün içinde 4 açılış duyurusu ve daveti aldım. Sonunda neler oluyor bu sektörde diye araştırmaya karar verdim. Ardından da bu yazı çıktı ortaya. Aslında bundan 8-9 ay önce editör yazılarımdan birinde, sektördeki hareketlenmeden dem vurarak, önümüzdeki aylarda SPA'larla lgili büyük bir patlama yaşanacağını her yerde irili ufaklı mantar gibi SPA'ların türeyeceğini yazmıştım. İnsanların tatilden bekledikleri ve tatil arayışları değiştikçe, bu sektörün öncelikleri de değişmişti çünkü.
  Konu bakımlarla vücudu yenilenmek, stres atmak, rahatlamak olunca, Formsante'nin bunu sağladığını iddia eden yeniliklere ve bu sektöre daha yakından bakması kaçınılmaz oluyor tabii. Gelen haberler doğrultusunda, Antalya, İstanbul ve Ankara'da yeni açılan birkaç SPA'yı gezdim ve bu şehirlerde gidebileceğiniz beli başlı SPA'ları seçip, önerdim sizlere. Burada adını sayamadığım ve göremediğim daha pekçok SPA var eminim; sadece yeni açılanlar arasında bir değerlendirme yaptığımı belirtmek isterim. Daha önce gittiklerimden ya da methini duyduklarımdan da alternatif bir liste oluşturdum.

  Devamı ve önerilen merkezler 2005 Eylül sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz