Diğer
  Ana SayfaGüzellikTatilde ne yaptığını biliyorum!

  Tatilde ne yaptığını biliyorum!

  -

  Her sene, tatil sonrası hatalarınızla mı yüzleşiyorsunuz? Oysa tatili hem sağlıklı hem güzel hem de bakımlı geçirmek mümkün, yeter ki ipin ucunu kaçırmadan neler yapacağınızı bilin.

   

  Eğer fazla yandıysanız…

  Uzmanların uyarılarına uydunuz ve koruma faktörü yüksek bir ürünle güneşlendiniz fakat yine de güneşte yandınız mı? Yaz aylarında hem bronz görünmek hem de sağlıklı güneşlenmek ayrı bir çaba istiyor. Uzmanlar koruyuculuk oranı yüksek en az SPF 15 özellikli ürünler kullanmanızı tavsiye ediyor. Siz de tatile bu ürünlerden birini alarak gitmiş olabilirsiniz. Fakat yine de güneşte haşlandıysanız sorun üründe değil sizin korunma şeklinizde olabilir. Çünkü birçok kişi koruyucu ürünü güneşin altında bir defa sürmenin yeterli olduğunu düşünüyor. Oysa bu ürünleri güneşe çıkmadan önce sürmek gerektiği gibi suya girdikten sonra da tekrar uygulamak önem taşıyor. Uzmanlar ayrıca bu ürünlerin etkisini geçiren en önemli şeyin de havlu ile kurulanmak olduğunu belirtiyor. Sudan çıktıktan sonra havlu ile kurulandığınızda ürünün koruyuculuk etkisi de azalıyor. Bu nedenle ürününüz suya dayanıklı olsa da sudan çıktıktan sonra tekrar krem sürmekte fayda bulunuyor.

  - Advertisement -

   

  Saç derinizi unutmayın

  Bugüne kadar uzmanlardan hep yazın yıpranan saçlara karşı alınacak önlemler hakkında bilgiler duydunuz. Oysa saçlarınızın sağlıklı uzaması için saç derinizin de sağlıklı olması gerekiyor. Güneş ışınları sadece saçları değil, saç köklerini de yıpratıyor. Bu nedenle saç derinizi de korumalısınız. Uzmanlar yaz aylarında saç derisini korumanın en iyi yolunun durulanmayan saç kremleri olduğunu belirtiyorlar. Çünkü bu kremler saç derisinde kaldığında hem saç diplerini hem de saç uçlarını koruyor.

   

  23082013 guzellik2Cildiniz bozulmaya başladıysa dikkat!

  Uzmanlar yazın kullanan güneş kremleri ya da güneş sonrası nemlendiricilerin ciltte tahrişe neden olabileceğini belirtiyor. Sivilce, kaşıntı, soyulma ya da dökülme olarak ortaya çıkan belirtilerin bazıları ürünü kullanmaya başladıktan hemen sonra ortaya çıkıp, sonrasında geçebiliyor. Bu tür alerjik reaksiyonlara sebep olan güneş ürünlerinin içinde çoğunlukla parfüm bulunuyor. Bu nedenle özellikle hassas cilde sahipseniz vücut ürünü seçerken parfümsüz olan ürünlerden birini tercih etmelisiniz. Ayrıca ürün alırken seçiminizi ekonomik faktörlerden yana kullanmamalısınız. Güneş ürünü cilt yapınıza ve yaşınıza uygun olmalı. Yoksa yaz sonunda leke ve sivilcelerle savaşmak zorunda kalabilirsiniz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz