Diğer
  Ana SayfaModaTatlı uykular, neşeli sabahlar

  Tatlı uykular, neşeli sabahlar

  -

  Gününüzün iyi geçmesi için gecenizin de iyi geçmiş olması şart. Kaliteli bir uyku, güne dinlenmiş ve zinde başlamamız için vazgeçilmez bir kural. İyi bir uyku için yatağın çeşidinden odanın ısısına pek çok faktörün önemi var. Rahat gecelik ve pijamalar da bu faktörlerden biri. İşte seçenekler…

  İşte saat yine 07:30 ve saatin alarmı çalıyor…Hemen yataktan fırlayıp yoğun bir güne başlamak için hazırlanmanız gerek. Ama sizin canınız yataktan çıkmak bile istemiyor! "Wake-Up" egzersizinden faydalanmaya ne dersiniz? Sırtüstü yatın ve ellerinizi ve ayaklarınızı yana doğru açın. Sizi güldüren, güzel bir anı düşünerek gülümseyin. Yatakta birkaç dakika daha dinlenin. Artık kalkmak için gerekli enerjiyi bulacağınıza eminiz.

  Güne zinde başlamanın kurallarından ilki tabii ki uykunuzu almak ve sabahları hemen hemen hep aynı saatlerde uyanmak. Ancak güç depolamanız için diğer bir önemli kuralsa kahvaltıyı atlamamak. Eğer kahvaltı için gerekli vakti yaratamıyorsanız, bir gece önceden sofrayı hazırlayabilir ve bu işi çok daha pratik bir hale getirebilirsiniz. Böylece kan şekeri düzeyinizi normal değerlerde tutacaksınız.

  Rahat bir uyku için gecelik ve pijama seçimi çok önemli. Yumuşak vücudunuzu rahatsız etmeyen çok dar ve lastikli olmayan modeller geceyi mümkün olduğunca rahat geçirmeniz için ideal. Üstelik bazı modeller o kadar şık ki bunları canınızın evde tembellik yapmak istediği günlerde ev elbisesi niyetine kullanmanız da mümkün. Bu balık desenli model de bunlardan biri!

  Sabahları gün ışığından faydalanmanız hem kendinizi daha formda hissetmenizi sağlayacak hem de moralinizi yükseltecek. Uyandıktan sonra bir süre gün ışığı almanız akşam daha rahat uykuya dalmanızı ve daha rahat uyumanızı da sağlayacak. Tabii, vakit buluyorsanız kısa süreli yürüyüş en ideali, özellikle de kapalı mekanlarda çalışanlar için.

  - Advertisement -

  "Bayan Mükemmel"eri bilirsiniz; onların saçları her zaman derli toplu, makyajları yapılıdır…Bakımlı görünümlerinden asla taviz vermezler. "Sabahları bu kadar acelem varken bu mümkün değil" mi diyorsunuz? O zaman akşamlardan faydalanın! Örnegin saçlarınızı akşam yıkayın, cilt bakımı, kaş alma gibi işleri de asla sabaha bırakmayın. Sabahları sadece yüzünü yıkayıp hafif bir makyaj yaptıktan sonra evden çıkabilirsiniz.

  Her gün kıyafet seçmek ve ne giyeceğinize karar vermek hiç de kolay değil. Burada yine akşamdan hazırlık yapmanızı öneriyoruz. Böylece sabahları ne kadar kısa sürede hazırlandığınıza inanamayacaksınız. Akşamdan giyeceğiniz her şeyi ayarlayın ve dolaptan dışarı çıkarın. Bu kıyafetle giyeceğiniz aksesuarları da seçmeyi unutmayın. Yoksa sabah fark ettiğiniz kaçık bir çorap ya da kopmuş bir kolye canınızı sıkabilir!  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz