Diğer
  Ana SayfaİlişkiTeknoloji seks oyuncağınız olsun

  Teknoloji seks oyuncağınız olsun

  -

   

  04042014 cinsellik2Teknoloji sekse hizmet etsin

  Tüm bu olumsuzluklardan sonra bir de madalyonun diğer tarafına bakalım. Teknolojiye esir olmak yerine onu cinsel mutluluğunuz için bir araca çevirmek ister misiniz? Yoksa cinsellik ve teknoloji kelimelerini bir arada görünce “etik dışı” izlenimler mi ediniyorsunuz. Bir kez daha düşünün… Teknoloji cinsel hayatınıza renk getirebilir. Uzm. Psk. Gizem Pekcan, “Cinsellikte uç patolojilere kaçılmadığı ve iki tarafın da arzusu olduğu sürece hiçbir şeyi sapkınlık olarak nitelendiremeyiz. Çünkü temelde cinsellik üreme amaçlı yapılır. Üremenin de şartı cinsel birleşmedir.” diyor.

   

  Sanal oyunlar

  - Advertisement -

  Eğer araştırmaya başlarsanız karşınıza bazı oyunlar da çıkacak. İşte bir örnek… Sanal bir çarkı çevirerek o gün evin hangi odasında ve hangi pozisyonda sevişeceğinizi belirleyebilirsiniz. Böylece her zaman yatak odasında ve hep aynı pozisyonda birlikte olmanın monotonluğundan kurtulmuş olursunuz. 

   

  Teklifinizi yazın

  Cinsel hayatınıza renk katmaya karar verdiniz, artık yeniliklere hazırsınız ama bunu ona nasıl söyleyeceğinizi bilemiyorsunuz… Burada da yine devreye teknoloji giriyor. Başlangıçta yüz yüze söylemekten çekindiğiniz şeyleri partnerinize mesaj ya da e-posta yazarak yavaş yavaş ima edebilir ve bu yolda ilk adımı daha rahat atabilirsiniz. 

   

  Sanal da aldatılır

  Teknoloji ve internet kadınlara da erkeklere de tanımadıkları insanlarla sohbet hatta flört etme, bazen de sanal cinselliği deneyimleme şansı veriyor. Bekar ve kendi rızası ile yapanlar açısından bunların hiçbiri sorun teşkil etmiyor ancak evli çiftlerde sanal flörtler sorun yaratıyor. Sanal da olsa bunun bir aldatma olduğunu belirten Uzm. Psk. Pekcan, “Bazı erkekler fiziksel temas olmadığı için bunun aldatmaya girmediğini düşünüyor ancak yanılıyor. Aynı şeyi eşlerinin yapmasını ise asla kabul etmiyorlar. Diğer yandan da eşlerini bunun için suçlayıp, ‘Benimle hiç ilgilenmiyor, konuşmuyor‘ diyebiliyorlar. Ancak kendilerinin eşlerine iletişim fırsatı tanıyıp tanımadığı ile genellikle ilgilenmiyorlar. İkinci savunmaları ise ‘Her gün beraber olduğum insan ile ne konuşacağım?’ şeklinde oluyor. Başka insanlarla daha rahat konuşabildiklerini söylüyorlar ancak başka insanlar genellikle hemcinsleri olmuyor, karşı cinsi tercih ediyorlar” diyor. Bu durumu insanların beğenilme ihtiyacının çok yüksek olmasına bağladığını belirten Pekcan, “Evliliklerde ya da ilişkilerde beğenilme arzusu tatminsiz kalıyor. Formsanté okuyucuları da kendilerine sorsunlar, partnerlerine en son ne zaman çok yakışıklı göründüklerini söylediler? Oysa sosyal ağlarda en beğendiğiniz fotoğrafı koyarak karşı tarafın ilgisini çekmek beğenilme ihtiyacını da gideriyor” diyor.

   

  Görüntülü konuşma

  Bir bilgisayar ya da sadece bir akıllı telefon… Ve bunu yaşamak isteyeceğiniz bir insan… Görüntülü konuşma özellikle dönem dönem birbirlerinden uzakta yaşamak zorunda kalan çiftler için her anlamda bir kurtarıcı… Görüntülü konuşmalarınızı biraz renklendirmek, sizi ateşleyecek sohbetlere doğru çekmek de elinizde. Birbirinizin sadece gözlerini özlemiş olmak zorunda değilsiniz, tüm bedeninizi bu görüşmelere dahil edebilirsiniz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz