Diğer
  Ana SayfaGüzellikTercih sizin!

  Tercih sizin!

  -

  Doğru uygulanan günlük bakım daha güzel, taze, genç bir cilde ve bedene sahip olmamıza  yardımcı oluyor. Peki siz bunu gerektiği gibi  yapabiliyor musunuz? Bu ay cilt, saç, makyaj konusunda birçoğumuzun karşılaştığı sorunları ele aldık, çözümler aradık.

   

   

   

  - Advertisement -

   

   

   

  KURU ŞAMPUAN KULLANMAK MI, SAÇLARI HER GÜN YIKAMAK MI?

  Kurusu, gerçeğin yerini tutmuyor

  Kuru şampuan kullanmak, spor salonundan çıktıktan sonra işinize yarasa da gerçek bir şampuanın yerini tutmuyor. Her gün düzenli olarak saç yıkamak ise saç köklerinde bulunan yağ bezlerindeki yağ üretimini artırıyor. Sülfatlı şampuanlar her ne kadar saçı kurutsa da saç kremi kullanmak oluşacak nem kaybını önleyebiliyor. Öte yandan üç gün ya da daha uzun süre yıkanmayan saçlarda da pullanma, kaşıntı ve saç kaybı görülebiliyor.

   

  SİVİLCEYİ KAPATICI İLE GİZLEMEK Mİ, SIKMAK MI?

  Bir anlık hevese kapılmayın

  Sivilceyi sıkmak çok daha cezbedici olsa da yapmayın. O sivilceyi sıkmanın hem teninize zarar verdiğini, hem de yüzünüzde kızarıklık ve iltihap oluşmasına yol açtığını unutmayın. Bu noktada kapatıcı krem kullanmak daha doğru bir seçenek oluyor. Şayet sorununuz akne ise çok az kapatıcı kullanmanız gerekiyor. Çünkü kalın bir tabaka halinde uygularsanız gözenekler tıkanıp, cildinize daha çok zarar veriyor. Siz iyisi mi sivilce kurutucu bir medikal krem alıp, dışarı çıkmadan bir saat önce sivilcenin üzerine uygulayın. 

   

  ESKİ MAKYAJI TAZELEMEK Mİ, CİLDİ SABUNLA YIKAMAK MI?

  Temizlik tek şansınız değil!

  Eğer tek şansınız ofis tuvaletindeki sabunsa, yüzünüzü yıkamaktan vazgeçin. Aksi halde cildinizi zımpara kağıdı gibi hissedebilirsiniz. Endüstriyel antibakteriyel sabunların cildinize verebileceği zararın, üst üste makyaj yapmaktan daha fazla olacağını unutmayın. Bazı sabunlar deterjan içerdiği için yüzün doğal nemini alarak, ciltte kuruluk ve tahrişe neden oluyor. Cildinizin parlayan kısımlarının yağını bir tuvalet kağıdı ya da mendil ile alıp üzerine makyaj yapabilirsiniz. Az miktarda uygulayacağınız bir pudra da iyi sonuç verebiliyor. Ama kremsi bir fondöten gözenekleri tıkayabiliyor. Gelecekte bu tür sorunlarla karşılaşmamak için masanızda makyaj temizleme mendili bulundurmaya ne dersiniz?

   

  Ayşegül Uyanık Örnekal

  Formsanté Dergisi Ocak 2015 sayısı

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz