Seks hayatınızı test edin

  0
  209

  1- Orgazm taklidi yapmakta sorun yok!

  Correct! Wrong!

  Orgazm taklidi yapmak, eğer eşinizin daha iyi hissetmesini sağlayacaksa nazik bir davranış olarak kabul edilebilir. Ama bu yolla kendinizi zevkten mahrum bırakıyorsunuz ki bu kötü bir alışkanlık. Hem orgazm taklidi yaparak eşinize de yanlış bir izlenim verirsiniz. Böylece performansının size yeterli geldiğini düşünebilir. Bu da tatminden uzak bir cinsel hayata yol açar!

  2- Eşiniz mastürbasyon yapıyorsa, bu durum seks hayatınızın çok da iyi olmadığına işarettir!

  Correct! Wrong!

  Eşiniz mastürbasyon yapıyor, ne olmuş yani? Bu durum, seks hayatınızda bir sorun olduğu anlamına gelmiyor. Araştırmalar; 70 yaşın altındaki erkeklerin yüzde 91’inin, kadınların da yüzde 76’sının hatta daha fazlasının mastürbasyon yaptığını gösteriyor. Öte yandan mastürbasyonun da birtakım faydaları var: Stresi azaltıyor, kadınlarda PMS ağrılarının giderilmesine yardımcı oluyor, erkeklerde ise erken boşalmayı azaltıyor ve hatta uykuya geçmeyi kolaylaştırıyor.

  3- Sizce kaç çift aynı anda orgazm oluyor?

  Correct! Wrong!

  Her zaman eşinizle birlikte eşzamanlı orgazm olmayı deniyorsanız, kendinize bir mola verin. Çoğu çift için bu durumu kontrol etmek imkansız. Bunu denemeye çalışmak ise sizi sadece anlamsız bir baskı altına almaktan öteye geçmez ve genellikle de hayal kırıklığı yaratır. Unutmayın ki eşzamanlı orgazmlar güzel olsa da genelde çok az rastlanan durumlardır.

  4- Erkekler, kadınlardan daha sık seks düşünüyor.

  Correct! Wrong!

  Araştırmalara göre, bu klişe bilginin doğruluk payı var. Son zamanlarda yapılan bir başka çalışma ise erkeklerin, kadınlardan iki kat daha fazla seks yapmayı düşündüğünü gösteriyor. Elbette bu seksin kadınlar için önemli olmadığı veya bunun hakkında fazla düşünmedikleri anlamına gelmiyor. Çünkü aynı çalışma, bir kadının gün içinde ortalama 10 kez seks yapmayı düşündüğünü de gösteriyor.

  5- İyi bir cinsel yaşam için en azından … seks yapmalısınız!

  Correct! Wrong!

  Ne kadar seks yapmanız gerektiği veya ne kadar seks yapmanın “normal” olacağıyla ilgileniyorsanız, iyi haberlerimiz var: Bunun ideali ya da önerilen bir miktarı yok. Dolayısıyla başkalarının ne kadar seks yaptığını düşünmeyi, bu konuda endişelenmeyi bırakarak kendi ilişkinize odaklanın. Unutmayın, önemli olan sizi ve eşinizi ne kadar seksin tatmin edeceğidir!

  6- Yatak odasının temizliği, kaliteli sekse yardımcı oluyor.

  Correct! Wrong!

  Sözünü ettiğimiz Fransız hizmetçi fantezisi değil elbette! Biz katlanmış çamaşırlar, tozlu dergiler ve her yere dağılmış oyuncak yığınlarından bahsediyoruz. Seks yapma havasında olmak için dikkatinizin bunlarla dağılmaması gerekiyor. Gelin siz yatak odanızı fazlalıklardan sıyırıp, daha nötr hale getirerek, kendiniz için rahat bir ortam yaratın.

  7- Erkekler her zaman, her yerde seks yapabilir.

  Correct! Wrong!

  Pek çok kadın, eşleri seks yapmak istemediğinde şaşırır hatta belki de dehşete düşer. Bu noktada bazı daha derin ve temel bir problem olabileceğini unutmayın. Seks yapmak istememenin nasıl bir şey olduğunu biliyorsun. Eşiniz belki sadece yorgundur ya da kötü bir gün geçiriyordur ki bu herkesin başına gelebilir. İyisi mi siz daha sonra tekrar deneyin.

  8- Konu, seks hayatınızdaki problemlerden bahsetmek ise en doğrusu yüzde 100 dürüstlüktür!

  Correct! Wrong!

  Şaşırdınız mı? Seks hayatınızda memnun olmadığınız bir yön varsa bunun hakkında konuşmaktan kaçınmayın. Ancak bunu bir şikayet listesine çevirmeyin. Seks herkes için hassas bir konudur ve eşiniz bundan incinebilir. Tartışmayı olumlu tutmaya çalışın. Neyin yanlış gittiğini vurgulamak yerine; neyin doğru gittiğine odaklanıp, onu bu yönde teşvik edin. Asla cinsel ilişkiden tatmin olmadığınıza yönelik tartışma çıkarmayın. Unutmayın ki bunun sonu iyi bitmeyebilir.

  9- Mastürbasyon yaparken vibratör kullanmak, eşinizle seks yaparken orgazm olmanızı zorlaştırır.

  Correct! Wrong!

  Birçok kadın, vibratörle mastürbasyon yapmanın onları hassaslaştıracağından endişe ediyor. Oysa araştırmalar bunun tam tersini gösteriyor. Bir çalışmaya göre, vibratör kullanan kadınlar daha kolay uyarılıyor ve orgazm oluyor.

  10- Cinsellik söz konusu olduğunda, erkekler kadınlara oranla daha çok görsellik arıyor.

  Correct! Wrong!

  Bilimsel verilerle desteklenen başka bir klişe daha! Erkeklerin görsel ipuçlarıyla uyarılası muhtemel! Eğer eşiniz ışıklar açıkken sevişmek istiyorsa veya sizi iç çamaşırı giymek için zorluyorsa bundan keyif almaya bakın.

  11- Cinsel hayatınızı iyileştirmek için her gece yatağa giderken iş gününüz hakkında konuşun.

  Correct! Wrong!

  Birçok çift, hafta boyu çok fazla baş başa kalamıyor. Bu nedenle de işten sonra geçirdikleri zamanı günlük olaylar, ödenecek faturalar, çocukların gelecek doğum günü partilerinin nasıl olacağı, hafta sonu yapılacak organizasyonlar gibi konularla harcıyorlar. Ama bu konular pek de seksi değil! Gelin, siz eşinizle birlikte tüm bu konuları öğle yemeği saatlerinde ya da işe giderken konuşun. Yatak odasını ise kendi aşk sözcüklerinize ayırın.

  12- Sekste zamanlama yapmak, romantizmi öldürür.

  Correct! Wrong!

  Seks söz konusu olduğunda, planlama yapmak doğru değil. İlişkinin ilk zamanlarında spontane seks daha kolay oluyor. Ancak zaman geçtikçe, özellikle de iş yoğunluğu ve çocuklar devreye girince bu durum biraz daha zorlaşabiliyor hatta bir kenara atılabiliyor. Eğer seks yapacağınız günleri planlamak size mantıksız geliyorsa bunu tekrar düşünün. Unutmayın, tatiller eğlencelidir ve biz buna dair plan yaparız. O halde seks yapacağınız günü planlamanın nesi yanlış?

  13- Cinsel hayatınızda yeni deneyimler edinirken şunları yapmalısınız:

  Correct! Wrong!

  Yatakta yeni bir şeyler mi deniyorsun? Bu müthiş bir haber! Cinsel hayatınızda farklı şeyler denemek ilişkinizin taze kalmasına yardımcı olur ama önceden sınırlarınızı belirleyin. Bazı kadınlar, yapmak istemediği şeyleri söylemeye başlarsa gergin ve isteksiz görüneceğinden endişe ediyor. Oysa bunları eşinizle paylaşırsanız, daha rahat ve huzur verici bir seks hayatınız olabilir.

  14- Eşiniz aniden yatakta olağandışı bir şey öneriyorsa, bu durum ilişkinizde sorun olduğunu gösterir.

  Correct! Wrong!

  Eşleri yatakta yeni bir şeyler önerdiğinde, kadınlar biraz tedirgin olabiliyor ve bunu kendisiyle ilgili bir memnuniyetsizlik işareti olarak algılayabiliyor. Ama eşinizin talebine bu şekilde bakmamaya çalışın. Unutmayın ki sağlıklı bir cinsel yaşam her zaman değişebilir. Neden birlikte olduğunuz 50-60 yılı yatakta aynı üç şeyi yaparak geçiresiniz ki? Eğer onun önerisine sıcak bakmazsanız bunu eşinize söyleyin ve varsa kendi taleplerinizi iletin.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz