Diğer
  Ana SayfaFitnessTülin'le havuzda

  Tülin’le havuzda

  -

  Tam 6 ıslak egzersiz… Sizi mutlu, vücudunuzu fit kılacak. Yapmanız gereken tek şey mayonuzu giyip kendinizi suya bırakmak. Sorunlu bölgeleri sıkılaştıran en etkili acqua-gym önerileri bir bilenden, Tülin Şahin’den geliyor.

  Kumda yürümek, koşmak, bisiklete binmek, fitness yapmak… Form tutmak için elbette hepsi faydalı. Ancak hiçbir egzersiz suda uygulayacaklarınız kadar zevkli ve etkili olamaz. Özellikle de şu sıcak ağustos ayında! Uzmanlar suyun terapi etkisine dikkat çekiyor ve suyun içinde sarf edeceğiniz efor daha fazla olacağı için yaptığınız egzersizlerden daha fazla verim alacağınızı müjdeliyor. Üstelik bu egzersizler çoğu sporun aksine omurilik problemleri yaşamış olanlar için bile zararlı değil. Yine de böyle bir sorununuz varsa uygulamadan önce doktorunuza bir danışmakta fayda var. Su jimnastiği eğitmenimiz ünlü manken Tülin Şahin.
  Formunu nasıl koruduğu her zaman merak konusu olan Tülin, uzun bir süredir Ritz Carlton Otel Açıkhava Spa'da aqua-gym dersleri veriyor. Bu konuda hayli iddialı. Haftada 3 gün 45 dakika su jimnastiğine vakit ayırmanın vücudu forma sokmak için yeterli olduğunu söylüyor. Hatta her gün uygulayabilirseniz ay sonunda bir beden bile incelebilirmişsiniz! Elbette form tutmanın tamamlayıcı unsuru beslenme düzenine de dikkat etmek. Tülin'in sizin için hazırladığı su egzersizlerinden sonra kendi beslenme tüyolarını da bulabilirsiniz. Bu kadar laf yeter değil mi? Haydi havuza girelim…

  Devamı Formsante'nin ağustos sayısında  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz