Ana Sayfa Koronavirüs 26 Ekim Türkiye Koronavirüs tablosu ve semptomsuz vaka sayıları

26 Ekim Türkiye Koronavirüs tablosu ve semptomsuz vaka sayıları

Sağlık Bakanlığı, gün gün yapılan test sayısını, günlük vaka sayısını, günlük vefat eden kişi sayısını, yoğun bakımdaki hasta sayısını, entübe hasta sayısını ve iyileşen kişi sayısını web sitesi üzerinden açıklıyor. 15 Ekim’den itibaren koronavirüs semptomu göstermeyen vaka sayılarını da açıklayacaklarını ve bu verileri DSÖ ile paylaşacaklarını söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugün açıklayacağı veriler oldukça merak uyandırdı. Peki, 26 Ekim itibarıyla Türkiye Koronavirüs tablosu vaka sayısı kaç? Kaç kişi yoğun bakımda? Koronavirüs’ten ölen kişi sayısı ne kadar? Hangi ilde kaç Koronavirüs vaka sayısı var? İşte Türkiye Koronavirüs tablosu…

TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU (26 EKİM) *

Türkiye’de 26 Ekim itibarıyla toplam koronavirüs vaka sayısı 363.999’a çıktı. Bugün tespit edilen vaka sayısı 2.198. Bugün 75 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüs nedeniyle toplam can kaybı sayısı 9.874’e yükseldi. Hastalarda zatürre oranı %5.0. Ağır hasta sayısı 1.780, iyileşen hasta sayısı ise 316.008 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, ”Bugün tespit edilen 2.198 yeni hasta var. Ağır ve aktif hasta sayısı artmaya devam ediyor. Salgının bölgesel tırmanışını durdurmak için birlikte mücadele etmek zorundayız. Tedbirden daha güçlü bir silahımız bugün için yok. Salgına karşı organize olalım” dedi.

TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU (25 EKİM)

Türkiye’de 25 Ekim itibarıyla toplam koronavirüs vaka sayısı 361.801’e çıktı. Bugün tespit edilen vaka sayısı 2.017. Bugün 72 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüs nedeniyle toplam can kaybı sayısı 9.799’a yükseldi. Hastalarda zatürre oranı %5.6. Ağır hasta sayısı 1.744, iyileşen hasta sayısı ise 314.390 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, ”Bugün tespit edilen 2.017 yeni hasta var. Ağır hasta sayımız ve aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bu gidişatı değiştirmek bizim elimizde. Mücadeleyi bize kazandıracak olan birbirimizin hakkına saygı duymak ve tedbirlere birlikte uymaktır” dedi.

İL İL TÜRKİYE KORONAVİRÜS VAKA ARTIŞ ORANI *

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 14 Ekim’de gerçekleşen Bilim Kurulu sonrası haftalık artış oranı yüksek olan illeri açıkladı.

İSTANBUL *

Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Koca İstanbul’da vaka artışının yükseldiğini söyledi. Koca artış olan illerde filyasyon ve tedbirlere uyularak sonuç alındığını söyledi. İstanbul’da son bir ayda koronavirüs vakalarında yüzde 50 artış olduğunu açıkladı.

İZMİR  *

“İzmir son 1 ay içinde yaklaşık yüzde 50 azalış. İzmir’de de son 3 günde yüzde 5’e yakın bir artış görüyoruz. Genel seyrin İzmir’de iyi olduğunu ama orada da özellikle son günlerdeki bu kısmi artışla tedbirlerin daha yoğun bir şekilde, hassasiyetle devrede olması gerektiğini görmüş oluyoruz.”

ANKARA  *

Koca, “Ankara’da azalma yüzde 60 kadar oldu. Yani yüzde 40’a kadar, neredeyse üçte birine kadar inmiş durumda. Fakat son 3 günde yüzde 60 azalıştan sonra, yüzde 4 gibi bir artışı görüyoruz. Yatışlarda daha bir değişiklik olmadığını, yatışa yansımadığını görmüş oluyoruz. O nedenle bu azalışla birlikte bu artışın önümüzdeki günlerde daha yakın tedbirlere uyarak azalmasını mutlak sağlamalıyız.” dedi.

BURSA  *

“Bursa’da koronavirüs vaka sayısında yüzde 35 artış olduğu görülüyor”

KOCAELİ  *

Bakan Koca Kocaeli’de son 1 ayda koronavirüs vaka sayısında yüzde 30 artış olduğu açıkladı. Kocaeli’deki vaka yoğunluk haritası Hayat Eve Sığar uygulamasında böyle görüntülendi.

DENİZLİ  *

Bakan Koca son bir ayda Denizli’de yüzde 35 artış yaşandığını açıkladı. Denizli Valiliği önceki gün koronavirüsle mücadele kapsamında hazırladığı “Bireysel sorumluluğumuz bizi toplumsal zafere taşısın” temalı kamu spotuyla, virüse yakalanan bir hastanın tedavisi boyunca çektiği acı ve güçlükleri vatandaşlara anımsatmıştı.

BALIKESİR  *

Koca, Balıkesir’de yüzde 50’ye yakın artış yaşandığını aktardı. Balıkesir’de vaka sayılarının yoğun olduğu bölgelerde karantina uygulamaları gerçekleştirilmeye devam ediyor.

BİLECİK  *

Bakan Koca, “Bilecik’te sayı az olmak birlikte yüzde 50 artış olduğunu son aya göre görmüş oluyoruz.” açıklamasını yaptı.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here