Türkiye’nin gülen yüzü Azra Akın:Diyet hakkında ne çok konuşuluyor!

0

“Dünyalar güzeli” bir genç kız. Manken, fotomodel, oyuncu. Pırıl pırıl bir yaz sabahında spordan beslenmeye konuştuk Azra Akın’la. “Bu konuları takmamak lazım” diyor ve ekliyor “İlk geldiğimde çok şaşırmıştım, diyet ve fazla kilolar hakkında ne kadar çok konuşuluyor! Sağlık önemli ama kilo dünyanın sonu değil.

Gündemi meşgul eden manasız '0' beden tartışmaları bir yerlerde süredursun bizce evrensel tek bir güzellik kodu var. O da pozitif enerji yaymak, hayata olumlu gözlerle bakmak ve derinden gülen gözlere sahip olmak. İşte bunların hepsine sahip bir genç kız Azra Akın. Türkiye'nin Keriman Halis'ten sonraki 2. Dünya Güzeli. Geçen yıl dünya çapında yapılan tanıtım kampanyasında ülkemizin gülen yüzü oldu. 1981 doğumlu profesyonel bir model ve oyuncu. Fiziği kesinlikle çok iyi, sağlığına özen gösteriyor, doğru beslenmeye, spor yapmaya çalışıyor ve bir kez daha parmak basmak istiyoruz ki hayata gülen gözlerle bakıyor.

Nerede yaşıyorsunuz?
Yaklaşık bir yıldır Kemerburgaz'da yaşıyorum. 2004'te Hollanda'dan Türkiye'ye ilk geldiğimde Maçka'da Housez Apartments'ta kalıyordum. Çok keyifli günlerdi ama sonra artık bir yatırım yapalım deyip, buraya, Kemerburgaz'a geldik.

Nasıl buradaki yaşam?
Kemerburgaz'da neyi seviyorum? Hakikaten çok güzel burası. İnsanlar çoğu zaman "Ta orada mı oturuyorsun?" diyor ama TEM'den sadece 10-15 dakika sürüyor. Yol çalışmaları biraz sıkıntı veriyor tabii, ama genel olarak çok memnunum. Hem yakın hem çok sakin bir yer.

Günlük programınız nasıl? Neler yapıyorsunuz?
İşlerin durumuna göre ortalama 8-9 saat uyumayı severim. Kendimi daha iyi hissediyorum. Ama çok fazla uyumak da insana ağırlık veriyor. Normalde dizi çalışmalarım varken kendime neredeyse hiç zaman ayıramıyor, spor bile yapamıyordum. Çalışma saatleri belirsiz, önceden tam 2 haftanın programını veriyorlar. Şimdi dizi bittiği için rahatım. Kendime daha fazla zaman ayırabileceğim. İşime, aileme, Kıvanç'a ve ailesine Spor yaparken çok mutlu oluyorum, burayı çok seviyorum. Kendimi disipline etmek istiyorum, Türkçemi geliştirmek için de çok çalışmam gerekiyor (gülüyor).

Haberimizin tamamı 2006 Haziran sayımızda…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here