Diğer
  Ana SayfaHaber'Türkiye'de koronavirüs vakasına rastlanmadı'

  ‘Türkiye’de koronavirüs vakasına rastlanmadı’

  -

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar hiçbir ilde test sonucu pozitif çıkan koronavirüs vakası olmadığını söyledi. Bakan Fahrettin Koca, sınır kapılarında koronavirüse yönelik oluşturulan sahra hastanelerindeki durumu yerinde inceleyeceği bilgisini de verdi.

  Bakan Fahrettin Koca’nın verdiği bilgiler şöyle:

  • (İran’dan getirilen Türk vatandaşları ile ilgili) Şu ana kadar ateş veya hastalık bulgusu anlamında bir farklılık olmadığını özellikle söylemek istiyorum.
  • Şu ana kadar hiçbir ilde test sonucu pozitif çıkan koronavirüs vakası olmadı. 
  • Yunanistan’da 1 vakanın bildirilmesi, komşularımızda vakaların artması sebebiyle tedbirlerimizi yoğunlaştırmamız gerekmiştir.
  • Ancak bugüne kadar rastlanmaması, görülmeyeceği anlamına gelmemektedir. Bugün İran sınırı kapılarımızda sahra hastaneleri oluşturup gelmek isteyen Türk vatandaşlarımız için hazır bulunacaktır. Özellikle Kum ve Meşet geçmişi olan kişilerin 14 günlük bir karantinada tutulması, bu kentlere uğramayan kişilerin sahra hastanelerde değerlendirmesini yapıp en az 7 gün bekletilmesi şeklinde bir yaklaşım benimsendi.

  TÜRKİYE-İRAN ARASINDAKİ UÇUŞLAR DURDURULDU

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ise Türkiye ile virüsün görüldüğü İran arasındaki yolcu uçuşlarının ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğunu bildirdi.

  Kurumun resmi Twitter hesabından şu mesaj paylaşıldı:

  “Türkiye ile İran arasındaki yolcu uçuşları ikinci bir duyuruya kadar durdurulmuş olup, İranlı taşıyıcıların yolcusuz gelerek Türkiye’den İran’a gidecek yolcuları taşımasına izin verilecektir. Bu uçuşlarda Türk yolcu taşınmayacaktır. Kamuoyuna ve ilgililere duyurulur.”  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz