Diğer
  Ana SayfaAktüelTürkiye’nin sağlık profilini Londra Turizm Fuarı’na taşıdık

  Türkiye’nin sağlık profilini Londra Turizm Fuarı’na taşıdık

  -

  Yayın hayatında 18 yılı geride bırakan formsanté dergisi olarak Türkiye’nin sağlık turizmi alanındaki tüm faaliyetlerini destekliyoruz. İşte bu yüzden geçen ay Londra’da düzenlenen turizm fuarında İngilizce hazırladığımız formsanté Health Tourism Turkey isimli dergimizle yer aldık. Sağlıkta Türkiye’nin başarılarını her branşta ayrı ayrı anlattık.

  Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen World Travel Market (WTM) Londra Turizm Fuarı 189 ülkeden yaklaşık 200 bin turizmciyi ağırladı. Fuar, 5-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Türkiye bu fuara en büyük stant alanıyla katılan ülkelerden biriydi ki, tam 700 metrekarelik alanda ilgi odağı oldu. Fuarın ardından 2013 yılında İngiltere’den gelecek turist sayısının en kötü durumda bile 2012 rakamlarını geçeceği öngörülüyor.

  aralik-2012-tanitim-resim-2Bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın fuara taşıdığı en önemli yeniliklerden biri Doğan Burda Dergi Grubu bünyesinde süreli yayın olarak çıkan formsanté dergimizin Health Tourism Turkey isimli İngilizce olarak yayına hazırlanan sayısı oldu. Bakanlıkla işbirliği yapan formsanté Health Tourism Turkey dergisi ücretsiz olarak tüm fuar katılımcılarına ulaştırıldı. Üstelik dergi o kadar ilgi gördü ki, binlercesi dört günlük fuarın ikinci günü tükendi. Derginin içeriğinde kalp hastalıklarından kansere, tüp bebek tedavisinden organ nakline kadar tüm branşlarda Türkiye’de uygulanan tedavi yöntemleri ve yenilikler ile termal kaynakların zenginliği yer aldı.

   

  - Advertisement -

  Devamı gelecek!
  2013 yılının mart ayında derginin Almanca ve Rusça versiyonları Berlin ve Moskova fuarları için hazırlanacak. Bu dergiler de Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak proje olarak yürütülecek.
  aralik-2012-tanitim-resim-3
  Erdal İPEKEŞEN

  Formsanté Dergisi Aralık 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz