Diğer
  Ana SayfaGeziUludağ'a gelin, Bursa'yı keşfedin

  Uludağ’a gelin, Bursa’yı keşfedin

  -

  Uludağ… Yıllardır hep konuşuldu, gidildi, gelindi, kış tatillerinin en gözde adresi oldu. Biz de, bu ay Bursa, Uludağ’daydık. Karlı tepeleri ve sevimli otelleriyle bu ünü gerçekten hak ettiğini bir kez daha gördük. Ayrıca, gelmişken Bursa’nın görülmeye değer birçok yerini de keşfettik!

  Sömestre tatilleri ve bayramlar denince çoğumuzun aklına Uludağ'a gitmek geliyor. Nasıl gelmesin ki? Kar ve kış sporlarını sevenler için burası, sadece birkaç ziyaretten sonra bile tam bir tutkuya dönüşüyor. Biz de bu ay gezi sayfalarında Uludağ'a yer verdik. Ama bu yazıda sadece kış sporlarından bahsetmeyeceğiz. Her ne kadar burası çok ünlü bir kış sporları merkezi de olsa, yanı başında pek çok sürprizlerle dolu güzel bir kent var: Bursa. Kaplıcaları, tarihi yerleriyle, meşhur ilçeleri ve doğal güzellikleriyle Bursa gerçekten gezilmesi gereken bir yer. Bu nedenle tavsiyemiz, buralara kadar gelmişken, en az bir ya da 2 günü Bursa'da geçirmeniz ve bu kenti bir kez daha keşfetmeniz.

  Yolda…
  Uludağ'a ulaşım için tabii ki en rahat olanı, kendi arabanızla gelmek. Bursa'ya geldikten sonra Uludağ'a iki yolla çıkmak mümkün. Pınarbaşı Mezarlığı'nın yanından ya da Çekirge'nin içinden geçebilir ve 34 kilometre sonra oteller bölgesine ulaşabilirsiniz. Arabayla gelecek olanların önceden yol durumunu öğrenmesinde ve buna göre önlem almasında yarar var. Yol buzlu olduğu zamanlarda zincir kiralayabilir ya da takıp sökmek için yolda bu işi yapanlardan yardım alabilirsiniz.
  Uludağ'a ulaşım için ikinci tercih edebileceğiniz yol otobüs. Hemen hemen tüm firmaların Bursa'ya seferleri var.
  Teleferik de dağa çıkmak isteyenlerin tercih edebileceği bir ulaşım aracı. Üstelik teleferikle dağa çıkmak son derece zevkli. Yalnız, yağmur, kar ve sisten etkilenmeyen teleferik, rüzgarlı havalarda çalışmıyormuş haberiniz olsun. Bir de kayakları teleferiğin içine kabul etmiyorlar. Teleferik Bursa'nın Teleferik semtinden kalkıyor ve sizi Sarıalan mevkiine kadar getiriyor. Oradan da, oteller bölgesine minibüsle ulaşılabilir.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz