Diğer
  Ana SayfaHaberÜnlü Çinli doktor açıkladı! İşte Corona Virüs'te patlama yaşanacak tarih

  Ünlü Çinli doktor açıkladı! İşte Corona Virüs’te patlama yaşanacak tarih

  -

  Çin’in tanınmış solunum yolu hastalıkları uzmanı Zhong Nanshan, mevcut duruma bakıldığında Yeni Corona Virüs’ü salgınında zirve noktasını öngörmenin zor olduğunu ancak tahminen şubat ayının ortası veya sonlarını bulacağını söyledi.

  Çin hükümetinin salgınla mücadele için görevlendirdiği uzman heyetine başkanlık eden Zhong, vakaların zirveye ulaşacağı noktanın, Bahar Bayramı tatilinin son ermesiyle başlayan çalışanların işe dönüş sürecinde tedbirlerin uygulanma durumuna göre belli olacağını dile getirdi.

  CORONA VİRÜS’TE SON DURUM (13 ŞUBAT)
    
  Çin Uluslararası Radyosu’nun haberine göre, hastalığın kuluçka süresinin 24 güne ulaştığı konusunda da açıklamalar yapan Zhong Nanshan, “Yalnızca bir hastada kuluçka süresinin 24 günü bulduğu gözlendi. Emin olmak için daha çok araştırma gerekiyor” dedi. Zhong Nanshan, Çin Medya Grubu’na (ÇMG) verdiği özel röportajda, ekibiyle birlikte 552 hastaneden seçilen bin 99 hasta üzerinde yaptığı incelemelerde sadece 1 hastanın kuluçka süresinin 24 günü bulduğunu tespit ettiklerini belirtti.
   
  Yeni koronavirüsünün kuluçka süresinin 24 güne uzayabileceğini söylemek için yeterli kanıtın bulunmadığını ve daha fazla araştırma yapılması gerektiğini söyleyen Zhong Nanshan, “Araştırma bulguları yorumlanırken aşırıya kaçılmamalı” uyarısında da bulundu.

  YENİ İSMİ BELLİ OLDU! İŞTE CORONA VİRÜS AŞISI İÇİN VERİLEN TARİH

  - Advertisement -

  1 MİLYON 440 BİN DOKTOR SALGINI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR

  Çin yeni koronavirüsü pnömonisinden (NCP) kaynaklanan salgın ile mücadele çalışmalarının kırsal bölgelerde de etkili bir şekilde sürdürülmesi için tedbirler alıyor. Çin Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’na bağlı Köy Kooperatifleri Ekonomik Danışmanlık Bürosu Müdür Yardımcısı Mao Dezhi, köylülerin aile ziyaretleri gibi toplu aktivitelerden uzak durması gerektiği uyarısında bulundu.
   
  Kırsal bölgelerdeki göç hareketlerinin kayıt altına alındığını ve köylülerin sağlık durumunun kontrol edildiğini ifade eden Mao, salgına karşı kontrol ve önleme çalışmalarının öneminin kavranması için kırsal bölgelerdeki vatandaşların salgınla mücadele konusunda zamanında bilgilendirildiğine dikkat çekti.
   
  Çin’in kırsal kesimlerinde toplam 1 milyon 440 bin doktorun hizmet verdiği ve sağlık hizmetinin hemen hemen tüm kırsal bölgeleri kapsadığını belirten Mao Dezhi, “Sabit ve seyyar megafonlar gibi geleneksel yolların yanı sıra WeChat gibi mobil uygulamalar üzerinden de köylülerin anlayabileceği şekilde salgınla mücadeleye ilişkin tedbirleri anlatıyoruz. Kişisel hijyene, özellikle tuvaletlerin temizliğine dikkat etmelerini söylüyoruz. Virüsten korunma hususunda farkındalıklarını artırıyoruz” ifadelerini kullandı.

  CORONA VİRÜS PANGOLİNLERDEN Mİ YAYILDI?

  CORONA VİRÜS SALGINININ DÜNYAYA NEREDEN YAYILDIĞI BELLİ OLDU

  DR. Lİ’NİN ÖLÜMÜ ÇİNLİLERİ KIZDIRDI  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....