Diğer
  Ana SayfaHaberÜnlü oyuncu Luran Ahmeti koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

  Ünlü oyuncu Luran Ahmeti koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

  -

  Elveda Rumeli, Kurtlar Vadisi ve Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde oynayan Arnavut kökenli Makedon tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Luran Ahmeti koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

  46 yaşındaki oyuncu Luran Ahmeti’nin vefatının ardından sanatçı dostları veda mesajları yayınladı.

  LURAN AHMETİ’YE SANATÇI DOSTLARINDAN VEDA MESAJI

  BÜLENT ŞAKRAK 

  “Ah be koca Arnavut… Devrin daim olsun.”

  HAZAL KAYA 

  - Advertisement -

  “Ah Loçkam… Çok özleyeceğim!”

  LEVENT SÜLÜN 

  “Ahhhhh be kardeşim… Ahhhhh be koca Arnavut! Covid illeti seni de mi aldı bizden? Ailenden, sevdiklerinden? Allah gani gani rahmet eylesin, mekanın cennet olsun kardeşim..”

  GONCA VUSLATERİ 

  “Kalbim paramparça oldu bu haberle… Ah Lüran. Hayal Kahvesi’nde sabaha kadar müzik dinleyip günü doğurduğumuz günlere sakladım dualarımı… Makedonya’ya gittiğimde geçirdiğim 15 günün en komik en kral sohbetiydin sen. Oyuncu dostumuz koronavirüse yenik düştü… Allah rahmet eylesin… Ailesi, dostları ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun. Çok üzüldüm… çok üzüldüm #LüranAhmeti .Bu hastalığın insan sağlığı için korkunç bir tehdit olduğunu bilmek için daha kaç can yok olacak… ah!”

  KAAN URGANCIOĞLU 

  “Çok güzel adamdı, yakınlarına sabır diliyorum.”

  CEYDA ATEŞ 

  “Canım Luran… Elveda Rumeli ve Makedonya günlerimizi unutmayacağım… Mekanın cennet olsun…”

  luran ahmeti

  LURAN AHMETİ KİMDİR?

  Luran Ahmeti 31 Temmuz 1974 tarihinde Arnavut asıllı bir ailenin çocuğu olarak Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti’nin Üsküp şehrinde doğdu. Babasının edebiyatçı ve anti-komünist olduğunu ve çocukluğunda ayrımcılığa maruz kaldığını belirtti. Üsküp Aziz Kiril ve Metodius Üniversitesi’nin psikoloji bölümünü lisans derecesi ile bitirdi. Mezun olduktan sonra drama eğitimi aldı. Oyunculuk kariyerine ilk olarak Üsküp’te birkaç yapımda yer alarak başladı. Çocukluğu Makedonya’daki Türk kasabalarında geçtiği için iyi derecede Türkçe konuşabilen Ahmeti, Türkiye’de oyunculuğa ilk olarak Elveda Rumeli adlı dizideki Dimitri karakterini canlandırarak başladı. 2013 yapımı Muhteşem Yüzyıl dizisinde Osmanlı devlet adamı Divane Hüsrev Paşa’yı canlandırdı.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz