Diğer
  Ana SayfaHaberÜnlü oyuncu Sabina Toziya hayatını kaybetti!

  Ünlü oyuncu Sabina Toziya hayatını kaybetti!

  -

  Son olarak ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde izlediğimiz sevilen oyuncu Sabina Toziya 75 yaşında hayatını kaybetti.

  Sabina Toziya geçen sezon Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden sağlık sorunları nedeniyle ayrılmıştı. Usta oyuncu, yılbaşı tatilinde Makedonya’ya gitmiş; Türkiye’ye dönüş hazırlığı yaptığı esnada bayılarak hastaneye kaldırılmıştı. Beyninde tümör tespit edilen Toziya operasyon geçirmişti.

  ACI HABERİ YAPIMCI ÖZDENER DUYURDU

  Acı haberi yapımcı Bahadır Özdener Instagram hesabından duyurdu. Özdener, “Çok kıymetli Sabina Toziya’yı, Hayriye annemizi Rahmeti Rahman’a uğurladık. Allah’tan annemize rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.

  ÜNLÜ OYUNCULARDAN TAZİYE MESAJI

  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde birlikte rol aldığı Sabina Toziya’nın vefatı sonrası Oktay Kaynarca Instagram hesabından şu mesajı paylaştı: Sınanıyor muyum bilmiyorum ama bir bildiği var sanırım Yaradanın.. Tarif etmem imkansız, sadece kocaman bir boşluk kocaman bir hiçlik boğazım düğüm düğüm …..Uğurlar olsun canımın içi nurlar içinde uyu …

  - Advertisement -

  Deniz Çakır: Nasıl bi sızı bu… kalbim, ruhum, elim, kolum bitti… bittim… Canım Sabina’m…Canım Sabina’m… Canım Sabina’m….

  Suzan Kardeş: Ahhh be loçkam?mekanın cennet olsun. Ailene sevenlerine sabırlar dilerim. Sevenlerin seni hiç unutmayacak, çalışkan sevgi dolu loçkam.

  Filiz Ahmet: Bu gece bir yıldız daha kaydı. Bilgisine, sanatına, hayat enerjisine hayran olduğum kadın hayata gözlerini yumdu. Bazen anne, bazen abla, bazen ise hoca ama her daim güzel bir DOST oldun. Işıklar içinde uyu Sabina Toziya. İyi ki hayatıma dokundun. Seni her daim olduğun gibi hatırlayacağım..

   

  Bu gönderiyi Instagram’da gör

   

  Filiz Ahmet (@filizah)’in paylaştığı bir gönderi

  Dizi oyuncularından Ceren Benderlioğlu ise “İçimden bir parça koptu …. Bu sefer tamam olmadı sabina olmadı …. Seni çok özliycem ?????” mesajını paylaştı.

  Sabina Toziya’nın ölüm haberinin ardından dizi oyuncularından Ozan Akbaba “Ne diyim… Güzel kadın, ne diyim… Hep güzel kalacaksın” mesajını paylaştı.

  SABİNA TOZİYA KİMDİR?

  Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 1946’da dünyaya gelen Toziya, Üsküp Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı. “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin yanı sıra sinemada da “Bal Kaymak” ve “Annemin Yarası” filmlerinde rol aldı.

  “Sabina Toziya, oyunculuk ve tiyatro serüvenini şöyle anlatmıştı:

  Ağabeyim Üsküp’te Türk tiyatrosunda bir aktördü ve bu nedenle genç yaşımdan itibaren sahne benim ikinci evim haline geldi. İzleyiciler salonda temsili keyifle izlerken, ben perde arkasında gizlendiğimi hatırlıyorum. İşte o an orada mastekst (Sakal ve bıyık yapıştırıcısı) kokusu hissettim. Bir tiyatro efsanesi diyor ki: Bu kokuyu bir defa aldıktan sonra hiç kimse o büyüden kurtulamaz. Sahnede canlandırılan olaylar gerçek hayatta yaşananlara kıyasla bana daha gerçekçi geliyordu. Öğrenciyken birçok gösteride oynadım, aktrist olmaya karar verdim. Başarılı bir audition sonucunda Üsküp Drama Tiyatrosu üyesi oldum ve emekli oluncaya kadar o tiyatroda çalıştım. Aktörler için emeklilik sadece idari bir süreçtir, elimiz kolumuz yettiği kadar sanatımızı icra etmeye devam ediyoruz. Makedonya’daki diğer tiyatrolarda konuk sanatçı olarak görev aldım. Ancak Türk tiyatrosunda sahne almam, benim için özel bir anlam ifade ediyor”  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz