Diğer
  Ana SayfaGüzellikÜnlüler selülitle nasıl savaşıyor?

  Ünlüler selülitle nasıl savaşıyor?

  -

  Her zaman güzel görmeye alıştığımız ünlülerin de selülitle savaşta kendilerine göre bazı taktikleri var. İşte onların destekçileri!

  EDA TAŞPINAR

  Sosyetenin en güzel vücutlu kadınlarından olan Eda Taşpınar’ı yaz aylarında bikini ile görmek artık bir alışkanlık oldu. Düzgün fiziğini ve selülitsiz bacaklarını özel bir fırçaya borçlu olduğunu söyleyen Eda Taşpınar, “Bacaklarımı düzenli olarak at kılı fırçasıyla fırçalıyorum. Kilo aldığımı fark ettiğimde ise yemeyi kesiyorum” diyor.

  ÇAĞLA ŞİKEL

  Yeni anne olan Çağla Şikel, selülitsiz bacaklarını kendi hazırladığı, kekik ve biberiyeden oluşan bir karışıma borçlu. Şikel, 10 damla biberiye, beş damla kekik ve beş damla portakal yağını karışımını ipek bir keseyle bacaklarına masaj yaparak sürüyor. Sonra streç film ile bacaklarını sarıyor. Ayrıca tempolu yürüyüş ve dansla vücudunun formda kalmasını sağlıyor. “Önemli olan terlemek” diyen Çağla Şikel, güzel bacaklarının formunu bu yöntemlerle koruyor.

  - Advertisement -

  DEMET ŞENER

  Hiçbir zaman selülit problemi yaşamayan iki çocuk annesi Demet Şener, düzgün fiziğini spora borçlu olduğu söylüyor. Kahve, çay, sigara ve alkolden uzak durduğunu belirten Şener, selülit oluşumunda hayat tarzının çok önemli olduğunu vurguluyor. “Doğal beslenmenin yeterli olduğunu düşünüyorum” diyen Demet Şener, formunu spora borçlu olduğunu söylüyor.

  7 ADIMDA SELÜLİTLERE SAVAŞ AÇIN

  SERAY SEVER

  Sunucu Seray Sever, selülitin bir dolaşım bozukluğu olduğunu ve bunun için de selülitten korunmanın imkânsız olduğunu söylüyor. Düzenli olarak pilates yapan Sever, daha önce selülite karşı masajlar denediğini, fakat bu problemden tamamen kurtulmanın mümkün
  olduğuna inanmadığını belirtiyor.

  TUĞBA ÖZAY

  Manken ve şarkıcı Tuğba Özay, her zaman pürüzsüz bacaklarıyla dikkat çeken ünlülerden. Selülit problemi olmayan Özay’ın en büyük sırrı ise soğuk duş. Yaz-kış her gün soğuk duş aldığını söyleyen Özay, “Yediklerime ve içtiklerime de çok dikkat ediyorum. Asitli içeceklerden ve kafeinden uzak duruyorum” diyor. Özay, kozmetik ürünlerin ise mentollülerini tercih ediyor.

  8 SORUDA SELÜLİT TESTİ

  ELİF ECE UZUN

  Manken Elif Ece Uzun da kusursuz bacaklarıyla dikkat çeken isimlerden. En büyük güzellik sırrının her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak olduğunu söyleyen Elif Ece Uzun, “Yavaş yavaş selülit oluşma ihtimali var; bu nedenle artık daha dikkatli davranıyorum. Kozmetik ürünlerin çok da yararlı olduğuna inanmıyorum. Bu nedenle sağlıklı beslenmek şart” diyor. Çok su içtiğini de söyleyen Uzun, su içtiği için hiç cilt problemi yaşamadığının da altını çiziyor.

  ZEYNEP MANSUR

  Güzel fiziği ile dikkat çeken şarkıcı Zeynep Mansur, selülitten kurtulmak için bol bol su içtiğini, squash oynadığını ve fitness yaptığını söylüyor. Zeynep Mansur, “Dışarıdan yapılan
  müdahalelerin çok yararlı olduğuna inanmıyorum” diyor.

  BACAĞIM, GÖBEĞİM,SELÜLİTLERİM… SOBE!  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz