Diğer
  Ana SayfaSağlıkÜnlülerin doğal terapileri

  Ünlülerin doğal terapileri

  -

  Sanatçı Selda Alkor, radyocu Cem Ceminay, oyuncu Seray Sever, gazeteci Ruhat Mengi ve televizyoncu Banu Güven. Hepsi de çok yoğun çalışıyor. Ortak özellikleri bu yoğun temponun stresini atmak ve rahatlamak için doğal terapileri tercih etmeleri. Biz de kendilerine vakit ayırdıklarında hangi doğal terapileri uyguladıklarını ve nasıl sonuç aldıklarını sorduk.

  Esin Altuğ

  Gazeteci Ruhat Mengi
  "Refleksoloji beni yeniliyor"

  "Küçük yaşlardan beri kendime özen göstermeye alışkınım çünkü öyle yetiştirildim. Dünyanın en stresli işlerinden birini yaptığım için, alternatif yöntemlerle kendimi rahatlatmam şart. O kadar yoğun çalışıyoruz ki bazen uykuda bile beyin dinlenemiyor. Önlem alınmaması halinde, beynin bu aşırı yorgunluğu sürmenaja kadar gidebilir. Bu sebeple ben rahatlamak için bulduğum her fırsatı değerlendiriyorum.

  M-ONEP'te tanıştığım terapiler beni inanılmaz rahatlatıyor. Bu merkezde, vücuttaki toksinleri atmak amacıyla refleksoloji uygulatıyorum. Daha sonra akupunktur ile kan dolaşımımı dengeliyorlar. Ellerime, boynuma, omuzlarım ile yüzüme çeşitli yağlar ile aromaterapi yapılıyor. Aromaterapi ile kaslarımdaki gerginliğin azaldığını hissediyorum. Bir de Japon terapisi var! Sıcak havlulara sarılı çeşitli bitkilerle yapılan bu natürel yöntem, lenf sistemini harekete geçirmek için birebir. Haftada iki kez vücut masajı yaptırıyorum ama bunlar daha etkili diyebilirim. Eşim Güngör Mengi, düzenli meditasyon yapıyor ama ben henüz fırsat bulamadım.
  Kaliteli bir yaşam için, beslenme düzenime de dikkat ediyorum. Yağlı yiyecekler, kızartmalar hayatımda yok. Beyaz et ve sebze meyve ağırlıklı besleniyorum. Antioksidan almayı ihmal etmem. Ancak sevdiğim şeylerden de kendimi mahrum bırakmam. Yüzerek, koşarak ve bisiklete binerek de vücuduma iyi baktığıma inanıyorum."

  - Advertisement -  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz