Diğer
  Ana SayfaHaberÜnlülerin tercihi bebek maması diyeti nedir, nasıl yapılır?

  Ünlülerin tercihi bebek maması diyeti nedir, nasıl yapılır?

  -

  Hollywood ünlülerinin bebek maması yiyerek formda kaldıkları yönündeki söylentileri duymuşsunuzdur. Peki, gerçekten minik kavanozlarla sağlıklı bir diyet mümkün mü? Bebek maması diyeti nedir, nasıl yapılır? Bebek maması diyeti için uzmanlar ne diyor?

  BEBEK MAMASI DİYETİ NEDİR, NASIL YAPILIR?

  Bebek mamaları kolaylıkla çantada taşınabiliyor, pişirmek gerekmiyor, sağlıksız içeriklere sahip değil, ayrıca kaç kalori aldığınızı kolaylıkla takip edebiliyorsunuz. Bunlar artıları. Ancak diğer yandan bu kavanozlar dünyaya yeni gelmiş bebeklerin sindirim sistemi için hazırlanmış, püre halinde lezzetsiz şeyler. Besin değerleri de bebeklerin ihtiyaçlarına göre ayarlanmış. Ayıca bu konuda kabul görmüş bilimsel bir diyet planı da yok.

  Sonuç olarak bebek mamalarıyla kilo verebilirsiniz ama biz yine de yetişkinler gibi beslenmenizi öneririz!

  bebek maması diyeti

  UZMANLAR NE DİYOR?

  Beslenme Uzmanları, en iyi olasılıkla çoğu yetişkin Bebek Maması Diyeti’ni birkaç gün veya bir hafta tolere edecektir diye öngörüde bulunuyor.

  - Advertisement -

  Çiğnemenin hazzını ortadan kaldıran ve porsiyonları belirli kavanozlarla kalorileri kontrol eden ilginç bir konsept ama geri tepebilir. Küçük kavanozlardan aşırı miktarda yemeye yol açabilir.

  Doğal yiyecekler yerine püre yiyeceği seçtiğinizde değerli besin maddelerinden ve liften mahrum kalırsınız.

  Bir kavanoz elma veya havuç püresi yerine bir elma veya havuç yiyin. Çatır çatır yemek ve çiğnemek daha tatmin edicidir ve çok daha az masrafla daha fazla tokluk ve lif faydası alırsınız. Çiğnemek kolayca aşağı inen ve sizi daha aç hissettirebilecek püre yiyeceklerle değiştirilemeyecek tokluk ve doyum hisleri ile ilişkilidir.

  Ama bebek mamasını denemek istiyorsanız daha yüksek kalorili atıştırmalıklara çabuk, sağlıklı, kalori kontrollü bir alternatif olarak çantanızda, çekmecenizde veya dolabınızda birkaç düşük kalorili meyve ve tatlı kavanozu bulundurmanız öneriliyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz