Diğer
  Ana SayfaHaberCorona virüs salgınının dünyaya nereden yayıldığı belli oldu!

  Corona virüs salgınının dünyaya nereden yayıldığı belli oldu!

  -

  Uzmanlar Çin’de kısa bir sürede hızla yayılan Corona Virüs salgınının Wuhan şehrindeki toptan hayvan pazarından yayıldığını doğruladı.

  Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nde çalışan bilim adamları yapılan testler sonucunda insanların virüse, Huanan Deniz Ürünleri Toptan Satış Pazarı’nda satılan hayvanlardan yakalandığını doğruladı.

  Hangi hayvanın zatürre (Pnömoni) benzeri hastalığı taşıdığının belli olmadığı ancak pazarda sıçanlar ve hatta kurt yavruları da dahil olmak üzere onlarca farklı türün ticareti bu tezgahlarda yapıldı.

  Geçen hafta uzmanlar, hastalığın koronavirüs taşıyıcıları olduğu bilinen yılanlardan kaynaklanmış olabileceğini öne sürmüşlerdi.

  - Advertisement -

  Pazarda koala, yılan, karıncayiyen, yarasa, köpek ve misk kedisi gibi hemen hemen her hayvan canlı olarak kafeslerde tutuluyor ve isteyen müşterilere kesilip taze et olarak satılıyor.
   
   
  Çinli yetkililer Pazar günü vahşi hayvan ticaretini geçici olarak yasakladı. Hükümet, yasağı görmezden gelenlerin ağır soruşturma ile cezalandırılacağını söyledi.
   
  Salgın şimdiye kadar 100’den fazla insanın hayatını kaybetmesine neden oldu ve bir ayda yaklaşık 5.000 kişiye bulaştı. Ancak uzmanlar bu sayının 100.000’e yakın olduğunu tahmin ediyor.
   
   


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz