Diğer
  Ana SayfaBeslenme & DiyetUzun mesafe koşuculara vitamin desteği

  Uzun mesafe koşuculara vitamin desteği

  -

  Düzenli koşan biriyseniz, hele de uzun mesafeler katediyorsanız vücudunuzun tabii ki desteğe ihtiyacı olur. Bu destek enerji, bağışıklık, kas gücü onarımı ve artışı gibi alanlarda fayda sağlamalı. Tek bir desteğin bu ihtiyaçları karşılaması zor. Ancak başlangıç olarak bir multivitamin desteği alabilirsiniz. Alacağınız multivitaminin içerisinde C, B vitaminleri, koenzim Q10, çinko, selenyum ve D Vitamini olmasına dikkat edebilirsiniz. Daha önemlisi sağlıklı bir beslenme planı oluşturmalı ve bu planda yeterince protein ile karbonhidratın yer almasını sağlamalısınız. 

  Meyveleri kabuklarıyla tüketin
  Yaz aylarında meyve tüketimini bir miktar artırırız. Meyvelerin içerdiği vitamin ve mineraller kabuklarında olduğu için, kabuklarıyla tüketilebilenleri soymadan yemelisiniz. Böylece günlük posa alımınız da artıyor. 

  100.000
  Günde kaç kere kalbinizin attığını gösteren rakam… Kadınların erkeklere oranla daha hızlı kalp atışı oluyor. Kadınların kalbi dakikada sekiz kere daha fazla atıyor. 

  Daha sağlıklı bir kalp
  Yakın zamanda İngiltere’de yapılan bir çalışma, D Vitamini’nin kalp sağlığına da olumlu etki ettiğini gösterdi. 163 kalp hastası üzerinde yapılan çalışmada, D Vitamini alımının kanın tüm vücuda pompalanmasını güçlendirdiği ortaya çıktı. 

  - Advertisement -

  Formsanté 2016 – Temmuz sayısı  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz