Diğer
  Ana SayfaSağlıkVajina daraltmadan penis büyütmeye, Cinsel hazzı artıran 10 estetik işlem

  Vajina daraltmadan penis büyütmeye, Cinsel hazzı artıran 10 estetik işlem

  -

  Çok değil bundan birkaç yıl öncesine kadar cinselliğin lafı bile geçtiğinde utanıyor, sıkılıyordu çiftler. Şimdiyse bırakın utanmayı bu uğurda neşter altına yatmaktan bile kaçınmıyorlar. Özel bölgelere uygulanan operasyonları bilenler bilmeyenlere anlatıyor, doktorların telefonları artık elden ele dolaşıyor!

  Cinsellik konusunda tabuları aşan insanoğlu, fantezilerini gerçekleştirmek uğruna her yola başvuruyor. Bundan birkaç yıl önce özellikle sosyetik çevrelerde cinsel yaşamlarına renk katabilmek için kızlık zarını diktirerek yeniden "bakire" olan kadınlar çok konuşulmuştu. Evet, fantezinin sınırı yok! Bu konuda "sexshop"lar da yardımcı oluyor. Buralardaki ürünlere rağbet gösteren çiftlerin bir sonraki durağı estetik uzmanları! Zira kadın olsun erkek olsun artık herkes bu uğurda ameliyat masasına yatmaktan çekinmiyor. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Tezel, Türkiye'de, son üç yıldır özellikle vajinal estetik operasyonlarında yüzde 50 gibi yüksek bir artışın olduğuna dikkat çekiyor. Ameliyat masasına yatan kadınların yaşı ise buna ters orantılı biçimde hızla düşüyor! Günümüzde 18 yaşındaki genç kızlar bile vajinal estetik operasyonu yaptırıyor. Bu operasyonların trend olmasının en büyük nedeni ise kadınların artık cinsel yaşamda aktif bir rol üstlenmeleri. İstanbul Plastik Cerrahi Merkezi'nden Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuri Battal'a göre bu artışın bir başka etkeni de, kadınların estetik kaygılarından basit bir operasyonla kurtulabileceklerinin bilincine varmaları. Öyle ki vajina yenileme estetiği günümüzde genellikle lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor ve hastanede yatmayı bile gerektirmiyor. Üstelik enfeksiyon ve kanama gibi cerrahi riskler sadece yüzde 1 gibi düşük rakamlarda seyrediyor. Gelelim erkek cephesine. "Boy mu, işlev mi?" İşte gelmiş geçmiş en meşhur ve erkekleri en çok kaygıya yönelten soru! İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Emre Akkuş, özellikle penis büyütme ameliyatlarına oldukça yoğun talep olduğuna dikkat çekiyor. Peki ama penisin boyutu cinsel yaşamda gerçekten önemli mi? Uzmanlar her fırsatta "Önemli olan boyu değil, işlevi" diye dursunlar, erkeklerin çoğu penislerinin boyutundan hâlâ yoğun kaygı duyuyorlar. Haksız da değiller aslında, çünkü büyük bir penis yüzyıllardır gücün ve erkekliğin simgesi olarak görülüyor. Penisinin büyük olmadığından endişe duyan erkekler erken boşalma, ereksiyon güçlüğü ve cinsel isteksizlik gibi pek çok sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Hal böyle olunca da, özgüvenlerini kazanmak ve cinsel ilişkiden daha fazla zevk alabilmek için doktorların kapısını çalıyorlar.
  Günümüzde özel bölgelere uygulanan estetik müdahaleler sayesinde kadınlar ve erkekler daha mutlu bir cinsel yaşantıya sahip olabiliyorlar. Ancak uzmanlar sadece saplantı ve fantezi nedeniyle gereksiz ameliyatlardan kaçınılması gerektiğinin de her fırsatta altını çiziyorlar.

  Devamı 2006 Şubat sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz