Diğer
  Ana SayfaHaberVajina estetiği

  Vajina estetiği

  -

  Estetik ve plastik cerrahi uzmanlarına “en çok hangi operasyonu yapıyorsunuz?” diye sorduğumuzda şaşırtıcı bir yanıt aldık. Pek çok uzman hemen her hafta bir vajinal estetik operasyonu yaptığını söyledi! Üstelik bu operasyonlar ülkemizde son 3 yılda yüzde 50 artmış. Günümüzde 18 yaşındaki genç kızlar bile bu uğurda bıçak altına yatmaktan çekinmiyor!

  Sağlık haberleri konusunda gündemi sıkı takip eden Formsante ekibi olarak estetik ve plastik tıp alanındaki yenilikleri de size iletmek için sıvıyoruz kolları. Kimi zaman yeni bir tekniği kimi zaman trend olmaya giden yeni bir eğilimi aktarıyoruz sizlere. Derginin bu sayısını hazırlarken sorduğumuz bir soruya farklı hekimlerden aldığımız yanıtlar, okuyacağınız bu haberin belkemiğini oluşturdu. Estetik deyince aklımıza hemen yüz gerdirme ve göğüs dikleştirme işlemleri geliyor belki ama operasyonlar bunlarla sınırlı değil elbette. "En çok hangi operasyonu yapıyorsunuz?" diye sorduğumuz uzmanlardan aldığımız cevapların sonucunda fark ettik ki, burun, yüz gerdirme, göğüs dikleştirme gibi operasyonlar kadar tercih edilen bir estetik operasyon daha var: Vajinal estetik. Üzerinde fazla konuşulmadığı ve fark edilebilen bir operasyon olmadığı için biz bu operasyondaki artışın ne kadar ciddi boyuta vardığını bilmiyoruz. Oysa yine konunun uzmanları, vajinal estetik operasyonlarında, ülkemizde son 3 yılda yüzde 50 artış olduğunu söylüyor. Hemen her hafta bir vajinal estetik operasyon yaptığını belirten estetik uzmanları, bu operasyonu genellikle aktif cinsel yaşama sahip 25-45 yaş grubundaki kadınların yaptırdığını söylüyor. Ameliyat masasına yatan kadınların sayısı her geçen gün artarken, yaşları ise hızla düşüyor! 18 yaşındaki genç kızların bile vajinal estetik operasyonu yaptırmak için doktora başvurduğunu öğrendik. Peki vajinal estetik operasyonlarının böylesine tercih edilmesinin nedeni ne? Operasyonun ardındaki neden, ağırlıklı olarak estetik kaygılar uzmanlara göre. Cinsel ilişki sırasında yaşanan sorunlar ise ikinci sırayı alıyor.
  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Tezel ile Kuran Merkezi'nden Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. İsmail Kuran'a göre bu operasyonların artmasının ardındaki en büyük faktör ise kadınların çok daha bilinçli olmaları. Yani yıllardır rahatsızlık duydukları, estetik olmadığı için özgüvenlerinin sarsılmasına neden olan, cinsel yaşamlarında onları rahatsız eden sorunlarından basit operasyonlarla kurtulabileceklerini bilmeleri. Operasyonun genellikle lokal anestezi ile yapılabilmesi, kadının aynı gün evine dönebilmesi, hızla iyileşmesi de bu operasyonu cazip kılan özelliklerden. İşte kadına hem cinsel hem de sosyal hayatında özgüven sağlayan vajinal estetik operasyonların yapılma sebepleri, en çok tercih edilen operasyonlar, mali tablo ve operasyon geçirenlerin anlattıkları…

  Devamı 2005 Ekim sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz