Diğer
  Ana SayfaRöportajVakit kaybetmeye tahammülüm yok!

  Vakit kaybetmeye tahammülüm yok!

  -

  kasim-2012-roportaj-resim-3Kilo sorunu yaşadınız mı?
  Ergenlik döneminde kilo sorunu yaşadım ve 67 kiloya kadar çıktım. Tombul bir kızdım. Üniversitede ise ailemden ayrılmıştım, düzenim bozulmuştu. 15 kilo birden verdim. 10 yıldır aynı kilodayım. Bir daha da eski kiloma dönmedim.

  Enerjik bir yapınız var galiba?
  Çok hareketli ve tezcanlı bir insanım. Herşeye koştururum. Bence bu durumum metabolizmama da yansıyor. Birine birşey yaptırmak yerine kendi işimi kendim yapmayı tercih ediyorum. Her zaman bu böyledir. Makyajımı, saçımı hatta manikürümü bile kendim yaparım. Çünkü kuaföre gidip orada oturmaya tahammülüm yok. En çok saçlarımla vakit kaybediyorum. Örneğin saçlarını 5-10 dakikada yıkayıp, çıkan insanlara bayılıyorum.

  Dış görünüşünüz olduğunuzdan daha soğuk olabilir mi?
  Aslında bu durum benim gibi bir için avantaj sayılır. Çünkü insanlara çok çabuk güveniyorum. Şüphem yoktur, kimi görsem ‘çok iyi biri’ derim. Hatta herkes benimle dalga geçiyor. Evimi açarım, cebimdeki parayı paylaşırım. Bu nedenle de çok kazık yiyorum. Çok erken yaşta okula başladım ve annemle babam çalıştığı için yalnız bir çocuktum. Başımın çaresine bakmak zorundaydım. Üniversiteye de 16 yaşında başladım. Sınıf arkadaşlarım 20-22 yaşında olan kişilerdi. Nasıl göründüğümü bilmiyorum ama yüzüme böyle yansıyor olabilir.

  Saçlarınıza bakım yapıyor musunuz?
  Saçlarıma banyoda maske yapsam da beklemeye tahammülüm olmuyor. O nedenle de bir an önce yıkayıp, kremlemeye çalışıyorum.

  Selülit sorununuz var mı?
  Selülitsiz kadına kadın demem (gülüyor). Türk kadını olup da selülitsiz olanını görmedim. Benim de var. Bunun için bir süre çay ve kahve içmedim ama bir değişiklik olmadı. Kremler de denedim ve başarılı olamadım. Sonrasında ise selülitlerimle barışmaya ve onlarla yaşamaya karar verdim. Çözümü var mı bilmiyorum. Genetik bir sorun olduğunu düşünüyorum.

  - Advertisement -

  Sağlığınıza dikkat ediyor musunuz?
  Sağlık konusunda çok ihmalkarım. Üniversitede ani kilo verdiğim için kansızlık baş gösterdi. Bu nedenle de çok üşüyen bir insanım, kışın acı çeker gibi üşüyorum.

  Güzel yemek yapar mısınız?
  Annemden geçen birşey mi bilmiyorum ama yemeklerimi herkes severek yiyor. Aynı anda üç çeşit yemek yapabilirim çünkü çok pratiğim. Zeytinyağlı yemekleri çok güzel yapıyorum. Ayrıca yalnız yemek yiyemem. Mutlaka yanımda biri olacak.

  Oyuncu olmasaydınız ne olurdunuz?
  Oyuncu olmasaydım organizatör olabilirdim. Organizasyon yapmaya çok yatkınım. Arkadaşlarım bu huyuma sinir oluyor. Bir yere gidilecekse ben plan yaparım ve 5 dakika sonra evden çıkarım. Herkesin ne yapacağını da planlarım. Çok hızlı organizasyon yapabiliyorum. Fakat başkalarının özel günlerini planlamak çok ciddi bir sorumluluk. Örneğin birinin düğününü planlamak onun için en özel günü planlamak anlamına geliyor. Sorumluluk beni düşündürüyor. Güzellik ve estetik üzerine de bir şeyler yapabilirdim. Dekorasyon üzerine bir iş de olabilirdi.

  kasim-2012-roportaj-resim-4Estetik yaptırmayı düşünür müsünüz?
  Estetik yaptırabilirim. Karakteristik özellikleri bozmadan, şu halimi muhafaza edecek takviyelere yakınım. Mezoterapi, vitamin iğneleri, dolgu gibi uygulamalara açığım. Bazen çizgilerime bakıyorum ‘Acaba yamuk mu gülüyorum?’ diyorum. Bazen iki dişimin arası çok ayrık geliyor. Herkes her yerine takılabilir. Kendini beğenmeyen insan yoktur ama her şeyini beğenen insan var mıdır bilmiyorum.

  Modayla aranız nasıl?
  Sadece moda diye sevmediğim bir şeyi giymem. Herkesin giydiğini giymek istemiyorum. Herkesin aldığını almayı sevmiyorum. Herkes böyleyse sen kimsin? Hayatımı kolaylaştıran, güzelleştiren şeyleri seviyorum.

  Aşk konusunda ne düşünüyorsunuz?
  Aşk hakkında bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğim. Sadece bunu söyleyebilirim. Aşk insanın kendi iradesinden bağımsız gelişiyor. Bu konuda ahkam kesip, maval okumak çok tehlikeli oluyor. Aşıkken cümlelerin ya da zihniyetin farklılaşabiliyor. Aşk iki kişilik bir şey ve aşk hakkında konuştuğunuzda sadece kendi kendinize konuşuyorsunuz. Bu nedenle üzerine ahkam kesilemeyecek tek şey.

  Spor yapıyor musunuz?
  Tezcanlı olduğum için disipline giremiyorum. İşte çok disiplinliyimdir ama spor konusunda programa uyamıyorum. Bir kere yapıyorum ikincide bırakıyorum. Her yıl spor salonuna yazılıp üzülmek yerine artık beni mutlu eden şeyleri yapıyorum. Bunlar arasında squash, partner bulabilirsem tenis yer alıyor. İki yıldır at biniyorum. At binmek kilo verdiren bir spor, özellikle kadınlar için oldukça uygun.

  Nilgün YILDIZ

  Seninle Dergisi Kasım 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz