Diğer
  Ana SayfaYaşamVS meleği Stella Maxwell’in Antrenman Sırları

  VS meleği Stella Maxwell’in Antrenman Sırları

  -

  Victoria’s Secret’ın güzel meleği Stella Maxwell, büyük şova nasıl hazırlandığını Formsanté’ye anlattı. Spor ve güzellik rutinlerini paylaşan İrlanda asıllı model, yoğun tempo içinde tek başına yoga yapmaktan hoşlandığını, böylece kendini fiziksel ve ruhsal olarak negatif enerjiden arındırarak daha güçlü hissettiğini söylüyor. Antrenmanların bazen sıkıcı olabildiğini belirten ünlü model, renkli ve desenli kıyafetlerle egzersizlerini daha eğlenceli hale getiriyor!

  Yazı: Aytaç Özkardi Gozzi

  Fashion Show’a hazırlık döneminde heyecanınızı nasıl tanımlarsınız?
  Bir şeyi fark ettim ki Victoria’s Secret şovuna kaç kez çıkarsam çıkayım, halen sanki ilk kez yürüyormuşum gibi hissediyorum. Her defasında aynı hazzı ve heyecanı duyarken giyeceğim kıyafeti görmek için sabırsızlanıyorum. Bir model olarak yılımın en heyecanlı zamanlarından biri.

  Güne başlama ritüeliniz nasıl?
  Her sabah mutlaka duş alarak güne başlıyorum. Böylece çekimler için hem saçımın hem de cildimin dinç ve temiz olduğuna emin oluyorum.

  Peki ya güzellik rutininiz… Takip ettiğiniz rutin var mı?
  Her akşam mutlaka yüzümü temizliyorum ve cildimi iki çekim arasında dinlendirecek şekilde bakımını yapıyorum. Cilt bakımı rutinimi mümkün olduğunca aksatmamaya çalışıyorum. Şu aralar Barbara Sturm’un ürünlerini çok beğeniyorum. Cildimi güçlendirmek için doğallığından emin olduğum ürünleri tercih ediyorum ve aşırıya kaçarak, ona zarar veren ürünleri kullanmıyorum.

  - Advertisement -

  Şova yaklaşırken antrenman programınız nasıl oluyor?
  Kendi başıma yoga yapmaktan çok keyif alıyorum. Aynı zamanda mümkün olduğunca antrenörümle beraber de çalışıyorum. Şov yaklaşırken çok fazla çekim yapıyoruz. Bu nedenle ancak sabah erken saatlerde ya da akşam çekimlerinden sonra antrenman yapabiliyorum.

  Vücudunuzun formuyla ruhsal zindeliğinizi yoga ile mi sağlıyorsunuz? Bunun etkilerinden bahseder misiniz?
  Yoga; bedenimin ve zihnimin odaklanmasını sağlıyor. Bu da beni fiziksel ve ruhsal olarak negatif enerjiden arınarak, daha güçlü hissettiriyor.

  Örneğin, bugünkü antrenmanınızın detayları neler?
  Bugün antrenörüm Beth Cooke ile birlikteydim ve kaslarımı esnetmenin yanı sıra tüm vücudumu güçlendirmeye yardımcı olan yoga egzersizleri yaptık. Her hareketi bilinçli olarak yapmak ve egzersize odaklanmak çok önemli.

  Bacaklarınızın güzelliğini hangi antrenmanlara borçlusunuz?
  Bacaklarım için değişik ağırlıkla çalışıyorum. Özellikle squat yapmak hem popo hem baldırlarınızı güçlendirmek ve şekle sokmak için iyi bir yöntem.

  Bu kadar yoğun tempolu bir hayatta beslenme düzeninizi nasıl koruyorsunuz?
  Aslında ben seyahat ettiğim yer neresi ise oranın yerel yemeklerini yemeye çalışıyorum. Dünyanın dört bir yanında çok iyi yiyecekler var. Seçimlerimi yaparken doğal ve taze olmasına dikkat ediyorum. Böylece yeni kültürleri tanırken aynı zamanda sağlıklı seçimler de yapmış oluyorum.

  Bu seneki Victoria Sport koleksiyonunda hangi parçalar vazgeçilmeziniz?
  File detaylı Knockout taytları seviyorum. Yoga yaparken hem güzel gözüküyor hem de hareketler sırasında esnek ve dayanıklı olduğu için çok rahat hissediyorum. Aynı zamanda çita desenlileri de çok seviyorum. Antrenmanlar bazen sıkıcı olabiliyor, bu yüzden giydiklerimi renkli veya desenli seçmek antrenmanlarımı daha eğlence bir hale getiriyor.

  Çalışma hayatı dışında nasıl giyinmek sizi daha mutlu ediyor?
  En çok siyahı tercih ediyorum. Hep havalı ve her daim moda. Sütyenimi kıyafetlerimle kombinlemeyi ve belirlenmiş moda kurallarına aykırı giyinmeyi seviyorum. Fark yaratmak her zaman çok çekici!  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz