Diğer
  Ana SayfaGüzellikİstediğiniz gibi şekillendirin

  İstediğiniz gibi şekillendirin

  -

  Kaslı bir vücuda sahip olmak erkeklerin tekelinden çıktı. Artık kadınlar da kas seviyor. Ultrasonik High Definition Liposculpture Lipofiling yöntemi vücudu tıpkı bir heykeltıraş gibi şekillendirmeyi, inceltmeyi hedefliyor. Spor salonları kas yapmak isteyen kadın ve erkeklerle dolup taşıyor. Saatlerce ağırlıklarla çalışarak elde edilen kasları, gelişen teknolojiyle birlikte kısa sürede elde etmek mümkün hale geldi. Ülkemizde son yıllarda daha da yaygın hale gelen Vaser Hi-Def yöntemi kadınların bölgesel yağlarından kurtulmasına, erkeklerin ise daha kaslı ve atletik bir vücuda sahip olmasına yardımcı olan bir vücut şekillendirme yöntemi. Bu konuyu Plastik Cerrah Dr. Hüseyin Kandulu ile konuştuk…

  VASER HI-DEF NEDİR?
  Vaser Hi-Def, vaser adı verilen bir cihaz kullanılarak yapılan liposuction yöntemi. Normal bir liposuction uygulaması bölgesel yağları yok edip, beden ölçülerini küçültmeye yönelik olarak yapılıyor. Hi-Def ise bölgesel yağların özel bir teknikle alınıp, ihtiyaç duyulan bölgelere aktarılmasına deniliyor. Bu uygulamanın amacı kilo verdirmek değil, vücut şekillendirmek.

  NASIL UYGULANIYOR?
  Uygulamaya başlamadan önce hastanın yağ fazlalığı bulunan bölgeleri ve vücudunun şekillendirilmek istenen bölgeleri işaretleniyor. Bu işaretlemelerden sonra liposuction yapılacak bölgelere özel solüsyon uygulaması yapılıyor ve bu alanlardaki yağ dokularının ayrışması sağlanıyor. Ayrışmanın ardından uygulama bölgesine göre değişiklik gösteren ultrasonik problar ile bölgedeki yağların eritilmesi ve alınması sağlanıyor. Yağların alınmasının ardından vakit kaybetmeden şekil verilmek istenen bölgeye, şekle uygun olarak geri verilmesi işlemi uygulanıyor. Bu işlem sırasında vücuttan alınan yağlar erimiş vaziyette olduğu için enjekte sonrasında deri altı ya da üstünde pürüzlü bir yüzey oluşumu engellenmiş oluyor. Vaser Hi-Def uygulamasında genelde sedasyon ya da lokal anestezi ile sadece uygulama yapılacak bölgenin hissizleşmesi sağlanıyor. Ancak uygulamanın geniş alana ya da birden fazla yere yapılması durumunda hastanın rahatı için genel anestezi tercih edilebiliyor.

  HANGİ BÖLGELERE UYGULANIYOR?
  Hem kadın hem de erkeklere uygulanan bir vücut şekillendirme yöntemi. Kadınların ve erkeklerin istekleri farklı olduğu için uygulama bölgesi olarak da değişiklik gösteriyor. Bu yöntem kadınlarda kollar, karın ve bel bölgesi, sırt bölgesi ve bacaklara uygulanarak, bu bölgelerin sıkı ve zarif bir görünüm kazanması sağlanıyor. Erkeklerde ise kollar, göğüs bölgesi, karın, bel bölgesi, sırt bölgesi ve bacaklara uygulanıyor. Uygulama sonrasında kadınlar hayal ettiklerinden daha orantılı vücuda sahip olurken, erkekler de daha kaslı ve erkeksi bir vücuda kavuşuyor.

  - Advertisement -

  BU YÖNTEMLE NE KADAR ZAMANDA, NASIL SONUÇLAR ALINIYOR?
  İki-dört saat arası süren bu uygulamanın sonucu hemen görülebilse de, tam sonuç ödemlerin kaybolmasından sonra belli oluyor. Bu da yaklaşık olarak iki-üç ay sürüyor. Uygulamadan sonraki üç-beş gün ağrı hissedilebiliyor, hasta iki-altı gün içerisinde normal yaşantısına geri dönüyor. Uygulama sonrasında spora devam edildiği takdirde kaslar daha da belirginleşiyor ve görünümünü koruyor. Kilo vermenin bir zararı yok fakat kilo almanın 10 kiloyu aştığı durumlarda, kasların belirginliği azalabiliyor.

  BU YÖNTEMİN DİĞER YÖNTEMLERE GÖRE FARKLILIKLARI NELER?
  Diğer yöntemlere göre en büyük farkı, vücut şekillendirmede sadece hastanın kendisinden alınan yağların geri verilmesi. Herhangi bir kimyasal bileşen enjekte edilmediği için alerjik reaksiyon görülmeyen bu uygulamaya doğal vücut şekillendirme de denilebilir. Vücutta orantısız olarak şekillenen yağların dengeli bir şekilde vücutta dağılımının sağlandığı yöntem, zayıflama sağlamadığı halde kişinin fazlalıklarından kurtulmasına yardımcı oluyor.

  EN İYİ SONUÇ HANGİ VÜCUT YAPISINDAKİ KİŞİLERDEN ALINIYOR?
  Vücut kitle indeksinin yüzde 15-20’lerde olduğu ve bölgesel sıkıntıları ile eksiklikleri olan hastalarda en iyi sonuçlar alınıyor.

  BU YÖNTEMI KİMLER TERCİH ETMELİ VE KİMLERE UYGULANMAMALI?
  • Şişman veya zayıf olmayan kişilere, vücuttaki şekil bozukluğunun yağlardan kaynaklandığı durumlarda uygulanıyor.
  • 45-50 yaşlarından sonra Vaser Hi-Def uygulanmaz, yöntemin uygulanacağı kişi genç veya orta yaşlarda olmalı.
  • Çok gevşek bir deri yapısı olanlarda, uygulama sonrasında deri toparlanamayacağından dolayı istenen sonuç alınmaz. Bu nedenle çok gevşek deri yapısı olanlarda uygulanmaz.
  • Deride yoğun bir şekilde çatlaklar ve selülit varsa uygulama yapılmayacağı gibi, spor yapıp kas yapısı gelişmemiş kişilere de uygulanmaz.

  Formsanté 2015 – Nisan sayısı.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz