Diğer
  Ana SayfaHaberWhatsApp'ta yayılmıştı: Sağlık Bakanı ve Emniyet de uyardı

  WhatsApp’ta yayılmıştı: Sağlık Bakanı ve Emniyet de uyardı

  -

  WhatsApp’ta bugün hızla yayılan bir mesajda hırsızların ‘Corona Virüs taraması yapıyoruz yalanıyla’ evlere girmeye çalıştığı iddiası yer almıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Emniyet konuyla ilgili açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Koca, “Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapıyoruz. SABİM-184’ten size telefon gelmemişse, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın” uyarısında bulundu.

  WHATSAPP’TA PAYLAŞILAN MESAJ

  Whatsapp’ta hızla yayılan mesaj

  SABİM’DEN TELEFON GELMEMİŞSE İÇERİ ALMAYIN

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Corona Virüs taraması kapsamında kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Koca, Sağlık Bakanlığının Corona Virüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yaptığına belirtti.

  Bakan Fahrettin Koca, “Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapıyoruz. SABİM-184’ten size telefon gelmemişse, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın.” uyarısında bulundu.

  SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN ÖNEMLİ DUYURU

  Sağlık Bakanlığı da sosyal medya hesabından bir bilgilendirme broşürü paylaştı.

  EMNİYET DE UYARDI

  Emniyet’in twitter hesabından ise şu mesaj paylaşıldı: WhatsApp ve Sosyal Medya platformlarında yapılan bazı paylaşımlara istinaden, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Basın Açıklamasıdır.

  - Advertisement -

  “Koronavirüs risk taraması, ALO 184’ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetlerinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112, 155 ve 156’ya haber vermesini bekliyoruz.”  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz