Diğer
  Ana SayfaSektörden HaberlerYağlı Türk kahvesi faydaları nelerdir? Ne işe yarar?

  Yağlı Türk kahvesi faydaları nelerdir? Ne işe yarar?

  -

  Yapılan araştırmalara göre dünyada günlük kahve tüketimi son yıllarda özellikle de pandemi döneminin etkisiyle yaklaşık 2,5 milyar bardağa ulaşmış durumda. Ülkemiz de kahve tutkusunda dünyadan geride kalmıyor. Öyle ki sadece son 5 yılda Türkiye’nin kahve tüketimi yüzde 15 oranında arttı ve yıllık 80 milyon kiloya ulaştı. Bunun önemli bir kısmını ise bol köpüğü ve mis gibi kokusuyla Türk kahvesi oluşturuyor.

  Türk mutfağının en “olmazsa olmaz” içeceği olan Türk kahvesinin geçmişi Osmanlı dönemine kadar uzanıyor. Artık tüm dünyanın beğenisini kazanarak farklı mutfaklara da giren Türk kahvesini daha da sağlıklı hale getiren yepyeni bir seçenek olan yağlı Türk kahvesi ise uzun süredir en tercih edilen içeceklerin başında geliyor. Peki, yağlı Türk kahvesi faydaları nelerdir? Ne işe yarar? Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun reçetesini TeaShop’la hazırladığı organik yağlı Türk kahvesinin detaylarına bakalım…

  TÜRK KAHVESİNE DAİR EN BÜYÜK YENİLİK: YAĞLI KAHVE

  Hatırı 40 yıllık olsa da Türk kahvesine dair en büyük yeniliğin adı ise “yağlı kahve” demek artık mümkün. Tüm dünyada kahve sevenlerin yeni tutkusuna dönüşen yağlı kahve trendi,  Organik yağlı Türk Kahvesi’yle duyulmaya başlandı. Üstelik bu yağlı Türk kahvesinin hazırlaması aslında oldukça kolay; elde edilen faydalar ise saymakla bitmiyor.

  YAĞLI TÜRK KAHVESİNİN FAYDALARI

  • Sadece bir fincanı vücuttaki yağ yakımını kolaylaştırıyor
  • Metabolizmayı hızlandırıyor
  • Gün boyu ihtiyacınız olan enerjiyi size sunuyor
  • Kişiye kilo kaybettirme anlamında destek oluyor
  • Tatlı isteğinizi azaltıyor
  • Kolay acıkmanızı engellemeye yardımcı oluyor

  Kahve içindeki sade yağ ve Hindistan cevizi yağı düşünülenin aksine kilo aldıran değil kilo verdiren yağlar. Bu yağlara küçük zincirli yağlar deniyor. Çok hızlıca enerjiye dönüştüğü için kilo sorunu veya insülin rezistansı olsa da kişiye kilo kaybettirme anlamında destek oluyor. Yemeklerden sonra veya ara öğünlerde içeceğiniz 1 fincan yağlı Türk kahvesi, tatlı isteğinizi, kolay acıkmanızı engellemeye yardımcı oluyor.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz