Yaptırmanız gereken 10 önemli kan testi

0

Tıp dünyasında artık esas amaç “koruyucu önlemlerle” hastalıkları olmadan önlemek. Hatta muhtemel bir ölüme meydan vermemek. Bu aynı zamanda çok ciddi bir ekonomik yükten kurtulmak anlamına da geliyor. Koruyucu önlemlerin başında düzenli olarak kan testi yaptırmak geliyor. İşte mutlaka yaptırmanız gereken 10 kan testi…

Funda Çatar

Sizlerden sıklıkla aldığımız mektuplar arasında sağlımı nasıl koruyabilirim?sorusu geliyor. Gönderdiğiniz e-posta ve mektuplarda bazen o kadar ayrıntılı bilgiler veriyorsunuz ki şaşırmamak elde değil. Biz hepsine seviniyor ve sizden gelen soruları elimizden geldiğince uzmanlarımıza sorup onlardan gelen yanıtlara göre merak ettiklerinize dergimizde yer veriyoruz.
Uzmanların bize söylediği çok temel bir şey var: Kan testleri sonuçları olmadan hiç bir hastaya detaylı bir yanıt vermek mümkün değil. Çoğumuzun şu ya da bu sebepten ihmal ettiği kan testleri, hastalıklara karşı savaşabilmemiz için atmamız gereken en önemli adım aslında. Bu testlerin sonuçlarına bakılarak vücudumuzdaki önemli değişiklikler tespit edilebiliyor. Kalp hastalıklarından kansere, diyabetten tansiyona kadar nice sağlık sorununun erken teşhis ve tedavisi kan testlerinden geçiyor!
Bu testleri yaptırmanız için ille de hasta olmanıza gerek yok. Testleri düzenli olarak yaptırarak önünüze çıkacak muhtemel hastalık riskinizi de belirleyebiliyorsunuz.
Yaşam kalitenizi arttırmak da yine bu testlerin sonuçlarına bağlı olabiliyor. Depresif durumunuzun, cinsel isteksizliğinizin, hafızanızla ilgili problemlerin veya enerji kaybınızın nedenini yapılan testlerin sonuçlarına göre düzeltmek mümkün.

Yaptırmanız gereken testleri Formsante'nin temmuz 2006 sayısında bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here