Tam kapanmada eczaneler açık mı? Tam kapanmada eczaneler saat kaçta açılıyor?

Son yapılan kabine toplantısı sonrası Türkiye 17 günlük tam kapanmaya gidiyor. Halkın ihtiyaçları doğrultusunda merak edilen konulardan biri de eczanelerin açık olup olmadığı ve çalışma şekilleri… Peki, tam kapanma süresince yasaklarda eczane açık olacak mı? Tam kapanmada eczaneler saat kaçta açılıyor?

İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma genelgesi sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak yerler ile kişileri duyurmuştu. Genelgede “Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri ile buralarda çalışanlar, hekimler ve veteriner hekimler, zorunlu sağlık randevusu olanlar (Kızılay’a yapılacak kan ve plazma bağışları dahil)” maddesi de var.

YASAKLARDA ECZANELER AÇIK MI? *

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, tam kapanma sürecinde resmi tatiller hariç eczaneler açık olacak. Resmi tatiller ve hafta sonları nöbetçi eczaneler hizmet verecek.

İSTANBUL’DA ECZANELER AÇIK MI? *

İstanbul Eczacı Odasından yapılan açıklamada, “Kovid-19 önlemleri kapsamında tam kapanma ilan edilen 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında (resmi tatil günleri hariç olmak üzere) 30 Nisan Cuma gününden başlayarak 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar İstanbul il sınırları içindeki eczanelerimiz için mesai saatleri 09.00-18.00’dir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, 17 Mayıs itibarıyla mevcut çalışma düzeni olan 09.00-19.00 saatlerine geçiş yapılacağı bildirildi.

İstanbul Eczacı Odası İstanbul’un 39 ilçesine ait nöbetçi eczaneler listesini sitesinde duyurdu. Listeyi görmek için tıklayınız >>>>>> İSTANBUL NÖBETÇİ ECZANELER 

 ANKARA NÖBETÇİ ECZANELER *

Ankara Eczacı Odası Ankara’nın 25 ilçesine ait nöbetçi eczaneler listesini sitesinde duyurdu. Listeyi görmek için tıklayınız >>>>>> ANKARA NÖBETÇİ ECZANELER

İZMİR NÖBETÇİ ECZANELER *

Salgınla mücadele önlemleri kapsamında 29 Nisan 2021 – 17 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleşecek olan tam kapanma uygulamasında; İzmir’de eczane çalışma saatlerinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Eczaneler hafta içi 09.00-18.00 cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır.

İzmir Eczacı Odası, İzmir’in 30 ilçesine ait nöbetçi eczane listesini sitesinde duyurdu. Listeyi görmek için tıklayınız >>>>>> İZMİR NÖBETÇİ ECZANELER       

ANTALYA ECZACI ODASI *

Antalya Eczacı Odası’nın duyurusunda ise şu bilgiler yer alıyor: Yeni bir karar alınıncaya kadar; Antalya ili merkez ilçelerinde (Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Aksu) faaliyet gösteren eczanelerimiz için Mesai saatlerinde değişikliğe gidilmeyecektir.

Hafta içi günlerde açılış saati: 08:30 kapanış saati 18:00 şeklinde uygulanacak olup halihazırda açıklanmış olan Nisan ve Mayıs ayı nöbet çizelgesindeki nöbetçi olan eczanelerimizin nöbet mesaisine başlangıç saati 18:00 olacaktır. Haftasonları(Cumartesi,Pazar) tam gün nöbet mesaisi uygulanacak olup, halihazırda açıklanmış olan Nisan ve Mayıs ayı nöbet çizelgesindeki nöbetçi olan eczanelerimizin nöbet mesaisine başlangıç saati 8:30 olacaktır.

12 Mayıs 2021 Çarşamba Arefe günü açılış saati 08:30 kapanış saati 13:00 şeklinde uygulanacak olup halihazırda açıklanmış olan Mayıs ayı nöbet çizelgesindeki nöbetçi olan eczanelerimizin nöbet mesaisine başlangıç saati 13:00 olacaktır. 13-14-15 Mayıs 2021 tarihlerini kapsayan Ramazan Bayramı süresince tam gün nöbet mesaisi uygulanacak olup, halihazırda açıklanmış olan Mayıs ayı nöbet çizelgesindeki nöbetçi olan eczanelerimizin nöbet mesaisine başlangıç saati 8:30 olacaktır.

DİĞER TÜM İLLERİN NÖBETÇİ ECZANE LİSTESİ * *

29 Nisan 2021’de 3 büyük ilin nöbetçi eczaneleri dışında diğer tüm illerin nöbetçi eczanelerini görmek için tıklayınız >>>>> TÜM İLLERİN NÖBETÇİ ECZANE LİSTESİ

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here