Diğer
  Ana SayfaRöportajYasemin Ahsen Böre

  Yasemin Ahsen Böre

  -

  L’Oreal… Özellikle kadınların çok yakından tanıdığı kozmetik devi. Yasemin Ahsen Böre, yıllardır bu markanın halkla ilişkiler departmanın başında. Her zaman zarif, her zaman bakımlı ve hoş. Konuğumuz güzellik sektörünün tam içinde olunca konumuz da güzellik oldu.

  L'Oreal ile serüveniniz nasıl başladı?

  1988 senesinden beri L'Oreal'de çalışıyorum. Yani yaklaşık 15 senedir. Çok farklı bölümlerde çalıştım ve gerçekten burası benim için bir okul oldu. Hem verdiği eğitimlerle hem sağladığı iş potansiyeliyle… Ben pazarlamada da çalıştım, tüketici ürünler bölümünde ve profesyonel bölümlerde çalıştım. 1998 senesinden beri de halkla ilişkiler departmanın başındayım sürekli değişiyor. Bir rutin yok bu da büyük bir motivasyon sağlıyor..

  Formunuz gayet iyi, bunu korumak için neler yapıyorsunuz?

  Çalışan bir insan olarak günümün çoğunu iş yerinde geçiriyorum, yemek yeme fırsatım bazen oluyor bazen olmuyor; yani çok dengesiz besleniyorum. Bu dengesizliği akşam sebze ağırlıklı, hafif yemekler yiyerek gidermeye çalışıyorum.
  Meyve ise her gün yemeğe çalışıyorum özellikle de sabahla öğle yemeği arasında… Bu hem öğlen aşırı yememi engelliyor hem de vitamin almamı sağlıyor ve beni daha enerjik yapıyor. Favorim yeşil elma, ama bahar dönemlerinde, vücuttaki yağların erimesine yardımcı olduğu için bol bol greyfurt da yemeye çalışıyorum.

  Peki spor yapıyor musunuz?

  Spor olarak yürüyüş yapıyorum. Yaklaşık 1, 1.5 saat yürüyorum. İnsana çok büyük bir enerji veriyor ve dinçleştiriyor. Doğa içinde olmayı seviyorum.

  Yıllardır bir kozmetik firmasında çalışıyorsunuz, cilt ve vücut bakımı için nelere dikkat ediyorsunuz?

  - Advertisement -

  Hem vücuduma hem cildime çok özen gösteriyorum. Örneğin vücuduma her duştan sonra nemlendirici krem sürüyorum. Bahar dönemlerinde de selülit bakımı yapan ürünler kullanıyorum, bu aralar L’Oreal Body Expertise serisinin Perfect Slim ve Nutrilift’ini kullanıyorum. Çünkü çok kuru bir cildim var ve sürekli vücut kremi kullanmam şart. Onun dışında ayda bir kere peeling, vücut peelingi yapmaya çalışıyorum.

  Peki yüzünüz için neler yapıyorsunuz?

  Yüzüme de 15 günde bir peeling ve maske yaparım. Her gün temizlemeye de çok dikkat ederim. Suyla kullanılan temizlik ürünlerini seviyorum dolayısıyla bunun için Vichy'nin Purete Thermal adlı ürününü kullanıyorum. Göz çevresi için yine Vichy'nin Lift Activ Yeux'yü, nemlendirici olarak da, şimdilik, gene Vichy'nin Oligo 25'ni kullanıyorum. Dönem dönem de Dermoexpertise serisinin Revitalift'ini sürerim..

  Pahalı ürünler daha iyi diye bir şey var mı?

  Pahalı ürünlerle ekonomik kremler arasındaki fark, yeni teknoloji demek. Bu nedenle yeni teknolojilerin kullanıldığı kremlerin fiyatları daha yüksek oluyor.

  Stresle baş etmek için neler yapıyorsunuz?

  Evet oldukça yoğun çalıyorum ve stresli bir işim var. Özellikle iş ortamında işten çıktıktan sonra işteki problemlerimi burada bırakıyorum.. Ben buna kendimi eğittim Ruhunuzu bir şekilde terbiye etmeyi öğrenebiliyorsunuz. Ondan sonra da iş dışında yaptığım şeylere konsantre olmaya çalışıyorum. Fazla sıkıntılı., gürültülü ortamlara girmemeye çalışıyorum.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....