Diğer
  Ana SayfaPozitifYatak odanıza Feng Shui dokunuşu

  Yatak odanıza Feng Shui dokunuşu

  -

  Partnerinizle aranızdaki cinsellik ilk günlerdeki gibi heyecanlı değilse ya da problemler yaşıyorsanız sorun yatak odanızda olabilir. Eski bir Çin öğretisi olan Feng Shui’ye göre yatak odanızı yeniden düzenleyip cinsel hayatınızı canlandırabilirsiniz.

   

  Son zamanlarda cinsel problemler yaşıyorsanız sebebi belki de sizden değil yatak odanızdan kaynaklanıyordur. Çünkü Feng Shui’ye göre Chi (yaşam) enerjisi bozuk bir yatak odası, o odayı kullanan kişinin yaşam enerjisini de etkileyebilir. Böylece cinsel hayatınız gibi sağlığınız, maddi durumunuz ve iş hayatınız da olumsuz etkilenir. Feng Shui’ye göre yatak odanızı ve yatak odanızdaki nesneleri yönlerine ve renklerine göre düzenleyerek kötü enerjilerin önüne geçebilir, iyi enerjilerin geçişini kolaylaştırabilirsiniz.

   

  - Advertisement -

  22112013 fengshui2Yatak odanız doğru yerde mi?

  Öncelikle yatak odanızın evin hangi bölgesinde olduğu çok önemli. Bu konuda danışmanlık hizmeti veren Feng Shui Akademisi’nin kurucusu Zeynep Akçay’a göre, ana girişe çok yakın bir yatak odası o evde yaşayan kişilerin sürekli yorgun olmasına, eve gelir gelmez uyumalarına ve dinlenmek istemelerine neden oluyor. Yani bu durumda sizin de düzensiz, rutin ve sıkıcı bir cinsel yaşamınızın olması kaçınılmaz…

  “Bu yüzden evlerin arka kısımlarında kalan, giriş kapısından uzak odalar yatak odası olarak tercih edilmeli. Ancak evin ön cephesinde bir odaya sahipseniz de üzülmeyin. Feng Shui’de her şey için bir çözüm vardır. Örneğin; ön cephedeki odalar Yang (canlılık, aktiflik) enerjiye sahiptir. Dışarıdan gelen gürültüler, kuvvetli gün ışığı gibi etkenler bu odalarda uyku sorunları doğurabilir. Bu Yang ortamı dengelemek için koyu renk mobilyalar, kumaşlar, duvarlarda koyu renkler, yumuşak loş bir aydınlatma kullanarak istenilen Yin (sakinlik, durgunluk) ortam oluşturulabilir.”

   

  Romantizmi artırın

  Yatak odasında romantizmi artırmak isterseniz, çok kuvvetli olmamak kaydıyla ateş renklerine (kırmızı, turuncu gibi) yer verebilirsiniz. Yatak başına veya karşı duvara romantizmi, sevgiyi ve aşkı çağrıştıran resimler, figürler yerleştirin. Aydınlatmada mumlar kullanabilirsiniz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz